Piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego! Chcecie?

Leszek Waligóra
Zaktualizowano
Kuba Błaszczykowski biegnie z piłką, mija obrońców, przymierza lewą nogą i jeeeeeest! 1:1! Cóż to był za gol! To chyba widzieli wszyscy. Kto nie chciałby więc mieć piłki (co prawda nie tej samej, ale jednak piłki UEFA) z podpisem kapitana naszej reprezentacji?

Jak ją zdobyć? Trzeba zalogować się przez Facebook do naszej strony (przycisk w prawym górnym rogu strony) i dodać komentarz - typując i uzasadniając wynik meczu Polska-Czechy - pod tym artykułem.

Najciekawsze naszym zdaniem uzasadnienie nagrodzimy piłką. Zabawę kończymy równo z gwizdkiem sędziego rozpoczynającego mecz, a nagrodę przyznamy w niedzielę.

Gratulujemy!
Wynik, niestety, okazał się inny, ale ileż w tym uzasadnieniu pozytywnych emocji!
Zwycięzcę prosimy o kontakt!

E

Nie o wynik chodziło, a o uzasadnienie. :-)

Paulina Węgrzyn

Lubemu też się ta wizja podobała, dzielnie znosił swoją niedolę i wędrował po kolejne piwa do lodówki! Niestety...Muszę jednak docenić jego poświęcenie, mam nadzieję, że nagrodzę Go piłką, jeśli uda mi się ją wygrać ;)

K

No właśnie! Wynik też nie do końca się tak ułożył, musiały być zakłócenia na linii gdy rozmawiałem z kuzynem... to przez tą burzę i wyładowania atmosferyczne :D

j
jacol

wszystko okej, ale dziś nie gra Szczęsny :D

K

Mam kuzyna w Australii, to inna strefa czasowa, 8h wcześniej, więc oni to spotkanie już widzieli. Kuzyn dzwonił przed chwilą - wynik 5:1! Poniżej krótka relacja z meczu:
1' Gwizdek rozpoczynający spotkanie, pierwsze ataki Czechów skutecznie rozbija defensywa biało-czerwonych.
6' Świetna akcja Polaków!!! Podanie Murawskiego przejął Piszczek, wycofał do nadbiegającego Lewandowskiego, ten zwodem minął obrońcę i potężnie uderzył przy samym słupku! 1:0!!!
9' Czesi wracają z impetem do gry po straconym golu, kontrolują grę.
15' Nasi rywale przechwytują piłki w środku pola i groźnie atakują! Czy wytrzymają takie tempo przez cały mecz?
21' Niesamowite!!! Rzut rożny naszych rywali. Rosicky wrzucił piłkę jednak prosto w ręce naszego bramkarza! Ten potężnym kopnięciem wysłał ją w kierunku napastników, jednak piłka poszybowała tak wysoko, że przelobowała Petra Cecha i mamy 2:0!!! (po meczu Szczęsny przyzna, że zrobił to celowo, szkolił się oglądając mecz Polska-Kolumbia z Kuszczakiem w bramce).
28' Czesi znowu atakują. Tym razem zabrakło centymetrów by Milan Baros umieścił piłkę w naszej siatce.
39' Faulowany Polanski upada na murawę, sędzia nie reaguje. Czesi w geście FairPlay wybijają piłkę na aut.
41' Polanski wraca do gry. Wasilewski zwraca piłkę naszym przeciwnikom kopnięciem w kierunku ich bramkarza - jednak stojący w bramce Petr Cech popełnia fatalny kiks! Nie złapał piłki i mamy 3:0!!! Co za pech, przyjazny gest Fair Play zamienia się w tragedię!
43' Po straconej bramce chwila konsternacji, Czesi rozpoczynają po gwizdku. Polacy stoją w miejscu, nie podejmując gry, nasz bramkarz schodzi z bramki pozwalają zdobyć Czechom wyrównującego gola! To dopiero nazywa się Fair Play!
45'+1 Sędzia kończy pierwszą połowę, wynik 3:1

46' Wznowienie gry.
52' Chwila bardzo wyrównanej gry, dużo walki w środkowej części boiska. Wzrasta doping kibiców!
67' Boenisch dobrze wrzucił piłkę w pole karne, ale Lewandowski nie doszedł do piłki. Przejął ją Błaszczykowski, faulowany!!
68' Karny!! Wykonuje to Szczęsny, zwany egzekutorem (100% skuteczność w karnych). GOOOOL!!! 4:1
79' Bardzo groźnie pod naszą bramką, sytuację wyjaśnia Dudka.
86' Czesi wyglądają na zrezygnowanych, spoglądają na zegar czekając końcowego gwizdka.
90+2' Nokaut!!! Po szybkiej akcji wyprowadzonej przez trio z Borussi odbita od pleców Romana Hubnika futbolówka wpada pod nogi rozpędzonego Murawskiego, który potężnym strzałem ustala wynik na 5:1!
90+3' Koniec spotkania, kibice świętują awans Polaków!!!

p
pikuś

na ten komentarz, bardzo mi się podoba uzasadnienie :)

P

Dla Polski rzecz jasna. Wygramy, ponieważ specjalnie będę wysyłała swojego narzeczonego do lodówki, po piwo, CO PIĘĆ MINUT. Niech pije na zdrowie, kiedy ostatnio wyszedł po piwo do lodówki nasza reprezentacja strzeliła gola.

Dzisiaj w 100% popieram i dopinguję, również swojego Lubemu, w procesie opróżniania kolejnych puszek i wędrówek do kuchni!

A
Agnieszka Kubiak

Wynik będzie pozytywny dla Polaków i dlatego taki, bo nie zapominajmy że Czesi mają znakomitego Petra Cecha w bramce, gol padnie około połowy drugiej połowy, bo w pierwszej Polacy będą starali się zmęczyć przeciwników, którzy będą nacierać ostro na naszą bramkę, na szczęście wszystkie próby Czechów obroni znakomity Tytoń, będzie więcej sytuacji podbramkowych dla Polski oczywiście, ale przeciwnik pokaże na co go stać, bo dla nich to jest też mecz o wszystko. Na stadionie we Wrocławiu, strefach kibica i domach będzie panowała napięta i pełna emocji atmosfera, która nie rozładuje się aż do zakończenia meczu. Polacy będą świętować i szaleć, bo dzięki osiągnięciom naszych piłkarzy wreszcie wyjdziemy z grupy i pokażemy że nie zasługujemy na dalekie miejsce w rankingu FIFA jakie teraz mamy. W Polsce wybuchnie dzika euforia, która będzie się utrzymywała do ćwierćfinału. W Polakach na nowo obudzi się duma z drużyny narodowej, a reprezentacja będzie pozytywnie naładowana na kolejne, pełne sukcesów mecze!

Ł
Łukasz Nawrocki

Nasze dzielne i żwawe chłopaki strzelą gola pod koniec pierwszej połowy. Cóż to będzie za wydarzenie! Trybuny zatrzeszczą od skoku tysięcy ludzi, dla których w tym jednym momencie otworzą się niebiosa! Krótko po tym upłynie pierwsze 45 minut, a w szatni czeka ich przygotowanie na drugą część najważniejszego meczu w karierze. "Tylko żeby nie było drugiej Grecji" - powie Błaszczykowski wzbudzając dzikie wspomnienia z tego spotkania u reszty drużyny. Czesi tuz po przerwie rzuca się szaleńczo na biało-czerwoną husarię, a ta ratując się rozpaczliwie wyprowadzi zabójcza kontrę! 2-0 dla Lechistanu! Szał w domach, pustka na ulicach, gorączka w strefach kibica we wszystkich 4 miastach-gospodarzach. Ziściły się marzenia, gramy dalej!

N
Natalia Styles

Moim zdaniem będzie 2:1 dla Polski. Mecz z Czechami, to będzie mecz o wszystko. Polscy piłkarze na pewno chcą wyjść z grupy, więc w meczu dadzą z siebie wszystko. Do ostatniej minuty będą walczyć, żeby zwyciężyć i się nie poddadzą, bo wiedzą, że cała Polska na nich liczy. Ale nawet jeżeli przegramy [ w co wątpię ] to i tak wszyscy będą dumni z chłopaków, bo wiedzą, że oni są najlepsi i jak nie teraz, to kiedy indziej. Ale jak już napisałam, nasze orły, wygrają.