Piłkarki Medyka Konin wygrały już 15 meczów w ekstralidze

LUMAR, MAC
Anna Gawrońska
Wznowiła rozgrywki ekstraliga kobiet. Piłkarki Medyka Konin zgodnie z oczekiwaniami wywalczyły kolejne punkty, przed własną widownią wygrywając z AZS UJ Kraków 4:1 (2:1). Koninianki odniosły 15. zwycięstwo w sezonie i z kompletem 45 punktów o cztery oczka wyprzedzają w tabeli Górnika Łęczna, który ma wyjeździe wygrał z Olimpią Szczecin 4:2.

Mecz w Koninie był nadspodziewanie wyrównany, szczególnie w pierwszej połowie. Było sporo interesujących akcji z obu stron, dlatego spotkanie mogło się podobać.

Prowadzenie dla Medyka zdobyła w 20. minucie kapitan zespołu Anna Gawrońska, ale 14 minut później krakowianki niespodziewanie doprowadziły do wyrównania. Po kontrze w sytuacji sam na sam z Anną Szymańską znalazła się Justyna Maziarz i nie zmarnowała okazji. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla mistrzyń Polski, najładniejszą w meczu zdobyła, Lilyana Kostowa.

Po przerwie przewaga koninianek była jeszcze wyraźniejsza, a na listę strzelców wpisały się Katarzyna Daleszczyk i powracająca do gry po kontuzji Paulina Dudek, która dwie minuty przed końcem ustaliła rezultat spotkania.

Następny mecz mistrzowski mistrzynie rozegrają w sobotę na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec (godz. 11).

Medyk Konin – AZS UJ Kraków 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 Anna Gawrońska (20), 1:1 Justyna Maziarz (34), 2:1 Lilyana Kostowa (40), 3:1 Katarzyna Daleszczyk (62), 4:1 Paulina Dudek (88).

Medyk: Szymańska – Sikora, Guściora, Sławczewa, Ficzaj – Grad (46. Dudek), Sałata, Balcerzak – Daleszczyk, Kostowa, Gawrońska.