Piłkarki Medyka Konin wygrywają i powiększają przewagę

Aleksandra Sikora
W zaległym meczu szóstej kolejki ekstraligi mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały AZS Wrocław 3:1 (2:0). To 11. w obecnym sezonie zwycięstwo koninianek, które mają już osiem punktów przewagi nad wiceliderem Górnikiem Łęczna oraz 11 punktów więcej od trzeciego w tabeli Zagłębia Lubin.

Środowy mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. W Koninie padał deszcz i wiał porywisty wiatr. Od początku mistrzynie Polski osiągnęły zdecydowaną przewagę, stwarzały wiele okazji do zdobycia bramek, ale grały mało skutecznie, mimo to już do przerwy prowadziły 2:0.

Pierwszy gol padł w 11. minucie, kiedy po kontrze koninianek Paulina Dudek w sytuacji sam na sam z bramkarką akademiczek Anną Bocian odegrała jeszcze piłkę do Aleksandry Sikory, a ta umieściła piłkę w siatce. Na 2:0 podwyższyła rezultat w ostatnich sekundach pierwszej połowy strzałem z rzutu wolnego spod linii autowej Natalia Chudzik. Bramkarka wrocławianek chwyciła wprawdzie niesioną wiatrem piłkę, ale uczyniła to już za linią bramkową. W 57. minucie po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Sikora .

Przyjezdne rzadko zagrażały bramce Anny Szymańskiej, ale zdołały uzyskać honorowego gola po ładnym, zaskakującym strzale młodej reprezentantki Polski Dominiki Grabowskiej.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie mistrzyń Polski w Koninie, które w sobotę zagrają we Władysławowie z beniaminkiem ekstraligi Sztormem Gdańsk, który 22 sierpnia, w trzeciej kolejce rozgrywek, niespodziewanie bezbramkowo zremisował w Koninie.

W innych wczorajszych meczach Sztorm pokonał Olimpię Szczecin 4:1, a AZS PWSZ Wałbrzych zremisował z Czarnymi Sosnowiec 1:1.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław 3:1 (2:0). Bramki:
1:0 Sikora (11), 2:0 Chudzik (45), 3:0 Sikora (57), 3:1 Grabowska (83).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Grad, Slawczewa (90+1. Gozdek), Nikolić, Ficzay (46. Pakulska) – Balcerzak żk, Dudek – Sikora (67. Zawiślak), Daleszczyk (81. Woźniak), Chudzik – Gawrońska.