Piłkarki Medyka zmarnowały dwa karne, ale wygrały

MAC, LUMAR
Katarzyna Daleszczyk
Piłkarki Medyka POLOmarketu Konin kontynuują zwycięską passę w ekstralidze. W środę w zaległym meczu 10. kolejki mistrzynie Polski wygrały u siebie z niepokonanym w tym sezonie na wyjazdach AZS PWSZ Wałbrzych 3:1. To dziewiąte zwycięstwo drużyny Romana Jaszczaka, która mając jeszcze jedno spotkanie zaległe z Miechem Żywiec, zajmuje w tabeli drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do prowadzącego Górnika Łęczna.

AZS PWSZ potwierdził w Koninie dobrą dyspozycję i był bliski odebrania piłkarkom Medyka pierwszych punktów w obecnych rozgrywkach. Wygraną koninianki zapewniły sobie dopiero w samej końcówce, w ostatnich czterech minutach.

Mecz, głównie przez nieskuteczność koninianek, miał bardzo dramatyczny przebieg. Mistrzynie Polski od początku przeważały, ale w 19. minucie po klasycznej kontrze to rywalki objęły prowadzenie. Do wyrównania powinna w 42. minucie doprowadzić Anna Gawrońska, ale kapitan medyczek nie wykorzystała rzutu karnego. Lepiej spisała się w ostatnich sekundach pierwszej połowy Liliana Kostowa, która nie pomyliła się z 11. metrów i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku remisowym 1:1.

Po zmianie stron nadal przeważały mistrzynie Polski, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Co gorsza w 63 minucie podopieczne trenera Romana Jaszczaka znowu zmarnowały rzut karny. Tym razem jedenastki nie wykorzystała Kostowa.

Wałbrzyszanki grające z olbrzymią determinacją broniły się szczęśliwie niemal do końca, ale to szczęście opuściło je cztery minuty przed końcem, kiedy po dośrodkowaniu Pauliny Dudek piłkę do własnej bramki skierowała Karolina Gradecka. Przyjezdne próbowały jeszcze zaatakować, ale nie tylko nic już nie wskórały, ale jeszcze w 89. minucie Katarzyna Daleszczyk pięknym strzałem przypieczętowała zasłużony sukces swojego zespołu.

– Obawialiśmy się tego meczu, bo nie jest łatwo wrócić do ligi po spotkaniach na arenie europejskiej, zwłaszcza po takim, jak nasz w Brescii. Tamto niepowodzenie musiało odbić na dziewczynach. Obawy nie były bezpodstawne, dlatego tym bardziej cieszymy się z kompletu punktów. Po raz kolejny okazało się, że w kraju na Medyka sama ambicja i zaangażowanie to zbyt mało – powiedział Roman Jaszczak, trener koninianek.

O tym z jaką ambicją i zaangażowaniem grały w Koninie piłkarki z Wałbrzycha dobitnie świadczy fakt, że w 89. minucie Dominika Dereń zemdlała ze zmęczenia i trafiła do szpitala.

Medyk POLOmarket Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 Oliwia Maciukiewicz (19), 1:1 Liliana Kostowa (45. karny), 2:1 Karolina Gradecka (86. samobójcza), 3:1 Katarzyna Daleszczyk (88).

Medyk: Szymańska – Sikora, Grad, Sławczewa, Guściora – Dudek, Balcerzak (70. Daleszczyk), Pakulska, Sałata – Gawrońska, Kostowa.