Piłkarska trzecia liga: Rozpoczął się sezon, ale rozegrano tylko jeden mecz

Z tygodniowym opóźnieniem zainaugurowana została runda wiosenna w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Ale rozegrano tylko jeden mecz 18. kolejki, w którym Wda Świecie pokonała na własnym stadionie Noteciankę Pakość 5:0 (1:0) i objęła prowadzenie w tabeli, wyprzedzając o trzy punkty dotychczasowego lidera Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Bramki zdobyli: Ihor Vons (jeszcze jesienią zawodnik Polonii 1912 Leszno) - 2 (53, 57), Piotr Żurek (13), Łukasz Subkowski (49) oraz Patryk Podolski (90).

Tymczasem zespół Ostrovii wykorzystując wolny termin rozegrał na boisku w Jarocinie towarzyskie spotkanie z inną czołową drużyną III ligi Polonią Środa Wielkopolska. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Prowadzenie szybko, bo już w dziewiątej minucie, objęli piłkarze z Ostrowa. Po akcji lewą stroną piłkę w polu karnym otrzymał Bartosz Szepeta i strzałem w długi róg pokonał Pawła Besera. Poloniści wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy. Damian Buczma z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Michała Wawszczaka, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Także na sztucznej nawierzchni w Jarocinie trzecioligowy Sokół Kleczew rozegrał sparing z czwartoligową Spartą Konin. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Przez większą część meczu kleczewianie posiadali przewagę, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji strzeleckich. Również Sparta miała okazje do zdobycia bramek, lecz jej zawodnikom też zabrakło skuteczności.

Z kolei w Inowrocławiu tamtejsza trzecioligowa Cuiavia w spotkaniu sparingowym pokonała LKS Ślesin 3:1.(2:1). Honorowego gola dla czwartoligowca z Wielkopolski strzelił w 42. minucie Łukasz Pietrzak, natomiast bramki dla Cuiavii zdobyli: Krzysztof Kwiatkowski - 2 (12, 58) oraz Sebastian Hulisz (34).

W Wielką Sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli w Poznaniu miał się odbyć mecz 1/8 finału PP w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej między Huraganem Pobiedziska (klasa okręgowa) i Pogonią Lwówek (IV liga). Ze względu na zły stan boiska mecz nie doszedł do skutku i podobnie jak spotkania Unia Swarzędz - Polonii Środa Wlkp, Fogo :Luboń - GKS Dopiewo oraz Zieloni Lubosz - Warta II Poznań ma zostać rozegrany 10 kwietnia.