Piłkarskie sparingi: To już ostatni etap przygotowań wielkopolskich ligowców

Runda wiosenna w piłkarskiej drugiej lidze rozpoczyna się w sobotę, inne klasy rozrywkowe rozpoczną rywalizację niewiele później. Zatem to już ostatni etap przygotowań i ostatnie spotkania sparingowe.

Drugoligowa Calisia Kalisz wygrała 1:0 (1:0) na wyjeździe z wiceliderem łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi Sokołem Aleksandrów Łódzki. Jedyną bramkę uzyskał w 26. minucie Paweł Tabaczyński, wykorzystując dokładne podanie Łukasza Wiącka.
- Wynik cieszy bardziej niż gra. W tygodniu poprzedzającym ligowe spotkanie z Ruchem Zdzieszowice, przed nami więc jeszcze wiele pracy - stwierdził szkoleniowiec Calisii Sławomir Majak.

Inny z wielkopolskich drugoligowców, Jarota Hotel Jarocin w ostatnim spotkaniu sparingowym bardzo szczęśliwie pokonał trzecioligową Unię Swarzędz 3:1 (0:1). Unia prowadziła od 40. minuty, kiedy rzut karny wykorzystał. Konrad Zandrowicz. 10 minut po przerwie wyrównał Damian Pawlak i zanosiło się na remis, ale ostatnie słowo należało do jarocinian. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry oraz już w doliczonym czasie, bramki na wagę zwycięstwa podopiecznych Jarosława Araszkiewicza zdobyli Karol Danielak i Hubert Antkowiak.

W interesującej konfrontacji dwóch wielkopolskich trzecioligowców Sokół Kleczew pokonał na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu Fogo Luboń 1:0 (1:0). Jedyna bramka padła w szóstej minucie. Do silnego dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Jakub Dębowski i strzałem z półwoleja nie dał szans bramkarzowi drużyny z Lubonia. Kleczewianie byli w tym meczu zespołem wyraźnie lepszym, mogli wygrać znacznie wyżej, ale zawodziła skuteczność.

Lider kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi Ostrovia Ostrów Wielkopolski zanotowała kolejny udany występ, pewnie wygrywając z Piastem Żmigród 3:0. Bramki dla zespołu trenera Marka Nowickiego uzyskali Błażej Ciesielski, Krzysztof Gościniak i Damian Izydorski.

Zwycięstwo w przedostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną trzeciej ligi odniósł GKS Dopiewo, który na boisku w Baranowie pokonał czwartoligową Wartę Międzychód 2:1. Bramki dla podopiecznych trenera Sławomira Dyzerta zdobyli Michał Chmielecki oraz Damian Seweryn.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie trzecioligowego Piasta Kobylin z czwartoligową Centrą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Marka Wojtysiaka rozgromili trzecioligowców 6:1. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił Tomasz Adamczyk, po jednej Jakub Michalski, Michał Kucharski i Michał Łuczak. Honorowego gola dla Piasta uzyskał Michał Giecz.

Nie udały się również sparingi Lubuszaninkowi Trzcianka, który przegrał z liderem grupy północnej czwartej ligi wielkopolskiej Gromem Plewiska 1:2 (0:0) oraz z liderem grupy południowej czwartej ligi wielkopolskiej SKP Słupca 0:3 (0:1).

Inne wyniki: Huragan Pobiedziska - Grom Plewiska 2:0, LKS Ślesin - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Sparta Konin 0:1, Nielba Wągrowiec I - Nielba II 1:0 (0:0).