Piłkarze Legii Warszawa przegrali 0:1 z Lazio w pierwszym meczu Ligi Europy. Zobacz inne wyniki

LUMAR
Piłkarze Legii Warszawa w pierwszej kolejce rywalizacji w grupie J Ligi Europejskiej w czwartkowy wieczór spotkali się w Rzymie z Lazio. Zdobywcy Pucharu Włoch byli lepsi, wygrywając 1:0 (0:0). Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 52. minucie Hernanes, reprezentant Brazylii.

Na boisku we włoskiej stolicy w warszawskim zespole zabrakło kontuzjowanych Duszana Kuciaka, Jakuba Wawrzyniaka, Bartosza Bereszyńskiego, Władimira Dwaliszwilego i Inakiego Astiza. Natomiast w drużynie z Rzymu w wyjściowym składzie nie znalazł się Miroslava Klosego. Trener Vladimir Petković uznał, że musi on zachować siły na niedzielny mecz derbowy z Romą.

Niespodziewanie pierwsi przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli piłkarze z Warszawy. W 22. minucie Jakub Kosecki otrzymał dobre podanie od Miroslava Radovicia, ale jego strzał znakomicie obronił Federico Marchetti. Włosi natomiast nie zagrozili bramce Wojciecha Skaby.

Od początku drugiej połowy zaczęli przeważać gospodarze, a efektem tego był gol Hernanesa w 52. minucie, jak się później okazało jedyny w tym spotkaniu.

Dodajmy jeszcze, że Legia kolejny mecz z cypryjskim Apollonem Limassol zagra 3 października przy pustych trybunach. Stadion przy Łazienkowskiej został zamknięty przez UEFA. To kara za zachowanie kibiców w trakcie eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawski klub zapłaci także 150 tys. euro grzywny. Ponadto UEFA postanowiła, że stadion Legii zostanie zamknięty na kolejny mecz, jednak w tym przypadku jest to kara w zawieszeniu na pięć lat.

Wyniki meczów pierwszej kolejki LE

grupa A: Valencia – Swansea City 0:3 (0:1), FC Sankt Gallen – Kubań Krasnodar 2:0 (0:0);
grupa B: Dinamo Zagrzeb – Czernomorec Odessa 1:2 (1:0), PSV Eindhoven – Ludogorec Razgrad 0:2 (0:0);
grupa C: Red Bull Salzburg – IF Elfsborg 4:0 (2:0), Standard Liege – Esbjerg fB 1:2 (0:0);
grupa D: Zulte Waregem – Wigan Athletic 0:0, NK Maribor – Rubin Kazań 2:5 (1:2);
grupa E: Fiorentina – Pacos de Ferreira 3:0 (1:0), Pandurii Targu Jiu – Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 (0:1);
grupa F: Eintracht Frankfurt – Girondins Bordeaux 3:0 (2:0), Maccabi Tel Awiw – APOEL Nikozja 0:0;
grupa G: Dynamo Kijów – KRC Genk 0:1 (0:0), FC Thun – Rapid Wiedeń 1:0 (1:0);
grupa H: SC Freiburg – Slovan Liberec 2:2 (2:0), GD Estoril Praia – Sevilla FC 1:2 (0:0);
grupa I: Betis Sewilla – Olympique Lyon 0:0, Vitoria Guimaraes – NK Rijeka 4:0 (1:0),
grupa J: Apollon Limassol – Trabzonspor 1:2 (1:1), Lazio Rzym – Legia Warszawa 1:0 (0:0);
grupa K: Sheriff Tyraspol – Anży Machaczkała 0:0 (0:0), Tottenham Hotspur – Tromsoe IL 3:0 (2:0);
grupa L: PAOK Saloniki – Szachtior Karaganda 2:1 (0:0), Maccabi Hajfa – AZ Alkmaar 0:1 (0:0).