Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plastycy i dziennikarze - twórcy projektu "Olimpijczycy"

KS
Przedstawiamy dziennikarzy z młodzieżowego pisma TeXT oraz plastyczki z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. To oni wymyślili i przygotowali projekt "Olimpijczycy".

Antonina Mańkowska jej teksty często ukazują się w Junior Media „Głosu Wielkopolskiego”. Pisze recenzje książek, filmów i koncertów rockowych. Wielbicielka „Strachów na lachy” i powieści fantasy.

Ola Jarocka ma 15 lat. Jak mówią jej przyjaciele: podąża za marzeniami, a nie za tłumem, jest zabawna i kreatywna. Można ją spotkać w okolicach Gimnazjum nr 68.

Sebastian Niedzielak uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 40. Od dwóch lat prowadzi stronę internetową TeXT-u i odpowiada za kontakty z mediami społecznościowymi. Spontaniczny, wyluzowany, pewny siebie.

Anna Pigła: sympatyczna i koleżeńska licealistka, w redakcji "TeXT-u" od trzech lat. Najbardziej lubi robić sondy uliczne i pisać recenzje książek. Podczas przeprowadzania rozmów także czuje się jak ryba w wodzie. Często jest na "NIE" - zapewne dla zasady. Bardzo lubi spotykać się z przyjaciółmi.

Julia Sempołowicz, rozmarzona 15-latka, założycielka znanego bloga Julias-Fashion. Bardzo lubi gorącą czekoladę i zazwyczaj nie może doczekać się Świąt. Można spotkać ją w okolicach Społecznego Gimnazjum nr 2 w Poznaniu, gdzie pilnie uczy się matematyki. Ma także humanistyczne zainteresowania, które rozwija w Emdeku na zajęciach dziennikarskich.

Julia Kruszona koleżeńska, wesoła gimnazjalistka, niepoprawna wielbicielka facebooka, autorka pięknych rysunków zamieszczanych w piśmie „TeXT’. Lubi spóźniać się na zajęcia dziennikarskie i efektownie wkraczać do redakcji.

Łukasz Niparko, lat 24, jest absolwentem St. Lawrence University i United World College (UWC-USA) w Stanach Zjednoczonych. Od października tego roku, rozpocznie studia podyplomowe z zakresu prawa międzynarodowego na Europejskim Uniwersytecie Viadrina w Niemczech. W redakcji „TeXT-u” jest już od 12 lat. Jego zainteresowania to historia początków polskiej państwowości, historia sztuki, integracja europejska i media alternatywne. Chociaż, lubi jeździć na rowerze to w latach szkolnych zdarzało mu się bardzo często uciekać z zajęć wychowania fizycznego.

Natalia Kamińska – azjatycka piękność, z pozoru nieśmiała dusza towarzystwa. Na co dzień uczęszcza do III klasy gimnazjum w Szkole Społecznej nr 2. W jej kuchni pachnie najczęściej włoskimi przysmakami, jednak bezmięsnymi – Natalia to prawdziwa przyjaciółka zwierząt. Chce zostać weterynarzem. Jej pies wabi się Madi. Jest aktywna członkinią klubu dziennikarskiego „TeXT”, najbardziej chciałby przeprowadzić wywiad z Angeliną Jolie.

Julia Chmielińska jest trzynastoletnią uczennicą Publicznego Gimnazjum Katolickiego w Poznaniu. Do Klubu Dziennikarskiego „TeXT” przyszła w 2012 roku. Interesuje ją medycyna, jak sama mówi, wręcz fascynuje. Nikogo więc nie zdziwi, że w przyszłości chciałaby być lekarzem, i chciałaby być potrzebna. Bardzo lubi pisać i kiedy ktoś pyta ją o jej pasje to zawsze otrzymuje odpowiedź: „pisanie”. O czym pisze? O wszystkim i niczym. Jej twórczość to: wiersze, refleksje, opowieści. W otaczającej ją rzeczywistości szuka inspiracji, nie tylko do pisania, ale także do życia.

Agnieszka Staniek, w Klubie Dziennikarskim jest od 2012 roku. Chociaż interesują ją stosunki międzynarodowe, w przyszłości chciałaby zostać nauczycielką języka polskiego. Agnieszka jest harcerką ZHR, która w wolnych chwilach pisze historie RPG. Lubi jeść, spać, pisać, czytać i dużo rozmawiać.

Michał Szymański jest uczniem trzeciej klasy o profilu ekologicznym Gimnazjum nr 26. W przyszłości chciałby studiować medycynę i zostać lekarzem. W wolnych chwilach lubi spacerować nad Maltą i pływać. Nie lubi mówić o sobie, ale jako młody dziennikarz bardzo lubi przeprowadzać wywiady, gdyż uważa że każda spotkana osoba jest na swój sposób interesująca i ciekawa.

Sara Miśkiewicz, pojawiła się w redakcji „TeXT-u” gdy miała 8 lat. Nie jest jej straszny żaden temat. W przyszłości chciałaby zostać pisarką fantasy albo pracować w dziale kulturalnym jednej z ogólnopolskich gazet. Jest wolontariuszką, która pracuje ze starszymi ludźmi, co pozwala jej stać się osobą bardziej empatyczną i otwartą. Uważa siebie za nieśmiałą i rozmarzoną.

Agnieszka Jarosz, obecnie studentka pierwszego roku filologii polskiej na UAM w Poznaniu, do Klubu Dziennikarskiego „TeXT” przyszła w 2008 roku. Napisała sporo artykułów – głównie o tematyce młodzieżowej, ekologicznej i kulturalnej. Jej teksty wielokrotnie były publikowane także w „Głosie Wielkopolskim” (w dodatku Junior Media). W piśmie tym zresztą odbyła staż dziennikarski. Agnieszka jako dziennikarka „TeXT-u” brała udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym (Poznań 2009) oraz w nagrywaniu kilku audycji w Radiu „Emaus” i w Radiu Afera.

Krzysztof Jajor ma 13 lat, jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 68 w Poznaniu. W Klubie Dziennikarskim „TeXT” jest od roku. W przyszłości planuje zostać dziennikarzem sportowym i jako tenisista chciałby pisać właśnie o tym sporcie, jest także kibicem Lecha Poznań. W klubie dziennikarski szuka tematów o których jeszcze nikt nie pisał i takich które niosą z sobą ważne przesłanie. W szkole lubi najbardziej lekcje wychowania fizycznego i historię. Historia, to także jego pasja, szczególnie historia średniowiecza i czasów nowożytnych. W wolnych chwilach, poza grą w tenisa, lubi jeździć na rowerze wzdłuż Warty. Chociaż uważa siebie za człowieka roztrzepanego, zawsze stara się dokończyć każdy projekt który rozpocznie.

Siostry Barbara i Katarzyna Wawrzyniak oraz Paula Michalska od wielu lat uczęszczają na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Poznaniu, do pracowni Bożeny Fibik-Beim. Poprzez lata twórczej pracy, tak udoskonaliły swój warsztat, że z powodzeniem wykonują ilustracje do gazetki TeXT oraz do tomików poezji laureatów Lednickich Wiosen Poetyckich. Wykonanie portretu też nie jest dla nich problemem.

Są laureatkami wielu konkursów plastycznych. Chętnie wykonują prace społeczne. Zaprojektowały i wykonały malarstwo ścienne na korytarzu Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Nowowiejskiego oraz wiele dekoracji na terenie MDK 1.
Obecnie są już studentkami. Dwie z nich kontynuują zamiłowania twórcze poprzez studiowanie historii sztuki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski