Plebiscyt: Enea to najbardziej aktywna firma w Wielkopolsce...

  Plebiscyt: Enea to najbardziej aktywna firma w Wielkopolsce na polu sportowym. Jej wizytówką są drużyny ligowe i Akademia Sportu

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele Enei, Sławomir Krenczyk i Magdalena Hilszer oraz prezes energetycznych dziewczyn, Robert Rakowski zapraszają kibiców na sobotnie spotkanie

  Przedstawiciele Enei, Sławomir Krenczyk i Magdalena Hilszer oraz prezes energetycznych dziewczyn, Robert Rakowski zapraszają kibiców na sobotnie spotkanie siatkarek z Budowlanymi Toruń o godz. 17 ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Plebiscyt to nie tylko okazja do wyborów najlepszych sportowców w regionie, ale także do przedstawienia naszych partnerów i ich wkładu w rozwój wielkopolskiego sportu.
  Przedstawiciele Enei, Sławomir Krenczyk i Magdalena Hilszer oraz prezes energetycznych dziewczyn, Robert Rakowski zapraszają kibiców na sobotnie spotkanie

  Przedstawiciele Enei, Sławomir Krenczyk i Magdalena Hilszer oraz prezes energetycznych dziewczyn, Robert Rakowski zapraszają kibiców na sobotnie spotkanie siatkarek z Budowlanymi Toruń o godz. 17 ©Fot. Waldemar Wylegalski

  W ostatnich latach najbardziej aktywny na tym polu jest poznański koncern energetyczny, Enea SA z siedzibą w Poznaniu. W poprzednim roku zaangażowany on był w aż 33 projekty sportowe. 14 z nich dotyczyło imprez lub klubów wielkopolskich.

  Wizytówkami Enei są oczywiście ligowe drużyny – koszykarek Enei AZS Poznań, siatkarek Enei PTPS Piła i Enei Energetyka Poznań. Ważne miejsce na mapie sponsoringu sportowego zajmuje także Enea Akademia Sportu, będąca od kilku lat jednym z największych w Polsce projektów sportu młodzieżowego.
  Swoim zasięgiem obejmuje ona nie tylko nasz region, ale również województwo lubuskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. W lidze siatkówki dla klas IV-VI uczestniczy co roku ponad 1000 dzieci.

  W tym sezonie rewelacyjnie spisują się pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka Poznań. W sobotę o godz. 17 energetyczne dziewczyny zmierzą się w hali POSiR przy ulicy Spychalskiego z Budowlanymi Toruń. Podopieczne Marcina Patyka przystąpią do tego spotkania z pozycji lidera. Będą chciały nie tylko ją utrzymać, ale również podtrzymać trwającą od początku rozgrywek passę pojedynków bez zerowego dorobku punktowego (poznanianki jeśli przegrywały to tylko w stosunku 2:3).
  W realizacji ambitnych planów Enei Energetykowi ma w sobotę pomóc rekonwalescentka, Klaudia Świstek.

  Czytaj także: Prezes RSP Kruszewnia namawia działaczy Lecha, by pozwolili spokojnie pracować Nawałce

  – Powroty nie są łatwe, ale ostro trenuję, żeby wrócić do odpowiedniej dyspozycji. Cały zespół mnie wspiera. Taka drużyna to skarb! Przed nami kolejny ważny mecz, podchodzimy do niego z pełną koncentracją i serduchem. Chcemy bawić się siatkówka, dawać radość kibicom i wygrywać. Zespół z Torunia ma dobre i doświadczone zawodniczki, które coraz lepiej radzą sobie w lidze, ale my zrobimy wszystko, by znaleźć receptę na wysoką formę rywalek – przyznała popularna „Świstu”.

  Fot. Archiwum Głosu Wlkp.


  Z postawy poznańskich siatkarek są oczywiście też bardzo zadowoleni w Enei.

  – Nasza współpraca wyraźnie poszerzyła się rok temu. Dziewczyny to szybko zauważyły i już w poprzednim sezonie pokazały lwi pazur. W tym już od dłuższego czasu są postrachem całej ligi. Mam nadzieję, że po rozgrywkach też będziemy mogli chwalić się ich osiągnięciami. Na razie jednak zapraszam wszystkich fanów na sobotni mecz do energetycznego Poznania – podkreśliła Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

  O sztandarowy projekt młodzieżowej siatkówki, czyli Eneę Akademię Sportu i Eneę Ligę Mini Piłki Siatkowej zapytaliśmy z kolei Sławomira Krenczyka, dyrektora Departamentu PR i Komunikacji Enei.

  – Tworząc naszą ligę postawiliśmy na rozwój dziecięcej siatkówki. Wierzymy, że od najmłodszych lat można przekonywać do tej dyscypliny i poszukiwać talentów. Wspólnie z profesjonalistami z klubu budujemy piramidę szkoleniową, której efektem jest wprowadzanie najlepszych na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – zauważył Krenczyk.

  Bal Sportowca 1 lutego
  Kupony plebiscytowe publikujemy w „Głosie Wielkopolskim” jak zawsze we wtorki, czwartki i soboty. Prosimy przesyłać je na adres naszej redakcji (ul. Grunwaldzka 19, 60-782 Poznań) do 26 stycznia, nie zapominając podać swoich danych i adresu zamieszkania. Wśród głosujących wylosujemy atrakcyjne nagrody. Laureatów plebiscytu poznamy na 61. Enea Wielkim Balu Sportowca, w piątek, 1 lutego (początek o godz. 20) w hotelu IBB Andersia w Poznaniu. Zaproszenia na tę niepowtarzalną imprezę (z muzyką grupy Stage Fever i DJ Artura oraz z bogatym menu) można rezerwować pod nr tel. 502 499 909.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl