Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Poznański Taksówkarz Roku 2018 został rozstrzygnięty. Tytuł zdobył Hubert Smul

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Rozstrzygnięty został plebiscyt na najlepszego taksówkarza, który zorganizował prezydent Poznania. Tytuł Poznański Taksówkarz Roku 2018 zdobył Hubert Smul z korporacji radio taxi RMI. Laureatami zostali także Jarosław Kobielski z radio taxi PST i Michał Szaroleta z radio taxi RMI. Kapituła postanowiła wyróżnić Joannę Lechert-Śpikowską z radio taxi M1.Wróć do artykułu ----->
Rozstrzygnięty został plebiscyt na najlepszego taksówkarza, który zorganizował prezydent Poznania. Tytuł Poznański Taksówkarz Roku 2018 zdobył Hubert Smul z korporacji radio taxi RMI. Laureatami zostali także Jarosław Kobielski z radio taxi PST i Michał Szaroleta z radio taxi RMI. Kapituła postanowiła wyróżnić Joannę Lechert-Śpikowską z radio taxi M1.Wróć do artykułu ----->Paweł F. Matysiak
Rozstrzygnięty został plebiscyt na najlepszego taksówkarza, który zorganizował prezydent Poznania. Tytuł Poznański Taksówkarz Roku 2018 zdobył Hubert Smul z korporacji radio taxi RMI. Laureatami zostali także Jarosław Kobielski z radio taxi PST i Michał Szaroleta z radio taxi RMI. Kapituła postanowiła wyróżnić Joannę Lechert-Śpikowską z radio taxi M1.

Hubert Smul jeździ jako taksówkarz od 2014 r. Klientów wozi autem marki Dacia Lody. - Przez wiele lat pracowałem w innej branży. Od szwagra, który jest taksówkarzem dowiedziałem się, jak to jest na taksówce i stwierdziłem, że to dobry pomysł zarabiania na życie, choć oficjalnie na dryndzie, to "nie idzie" - tłumaczy Hubert Smul.

Hubert Smul twierdzi, że taksówkarz to dobry zawód, ponieważ samemu reguluje się czas pracy. - To ja decyduję kiedy pracuję. Ze względu na tę wolność oraz rodzinę, która jest dla mnie najważniejsza wybrałem ten zawód - wyjaśnia Hubert Smul. I z dumą przedstawia swoją rodzinę: - Najstarszy syn Wojtek, córka Weronika, młodszy syn Wiktor i małżonka Jolanta.

Jędrzej Cichy, którego pan Hubert czasami wozi taksówką, twierdzi, że jeździ bardzo bezpiecznie. - Pomaga, zawsze poczeka, a wiadomo, że z wózkiem inwalidzkim wszystko dłużej trwa - chwali taksówkarza J. Cichy, wskazując, że H. Smul jest osobą życzliwą i bardzo gadatliwą.

Pan Hubert nie tylko lubi dużo mówić, jest dowcipny, a kawałami sypie, jak z rękawa. Jeden z nich opowiedział podczas gali finałowej, która odbyła się w niedzielę w siedzibie Skoda Auto Lab. - Do taksówki wsiada Szkot i pyta: Za ile na dworzec? A ja, że jeżdżę w RMI, to tanio wożę więc odpowiadam: 15 złotych. On do mnie mówi, a ile za walizkę? Walizkę to wiozę za darmo. Na to Szkot: To weź pan walizkę, a ja pójdę pieszo - opowiada H. Smul

Kolejny z laureatów Jarosław Kobielski dopiero od 2017 r., podobnie jak J. Lechert, prowadzi działalność taksówkarską. Pan Jarosław jeździ audi A6, a pani Joanna skodą fabią. - Za miesiąc minie rok, jak wożę klientów - mówi pan Jarosław. - Nie jeżdżę często, to moja dodatkowa praca, która sprawia mi przyjemność. Jestem urzędnikiem. Lubię jeździć autem, rozmawiać z klientami więc jeżdżę i zarabiam.

Jolanta Lechert-Śpikowska także ceni sobie rozmowy klientami, wcześniej pracowała na centrali korporacji taxi. - Na taksówce miał jeździć mąż, ale życie napisało inny scenariusz i ja zostałam taksówkarką - zdradza pani Jolanta. - Ludzie różnie reagują, przeważnie są życzliwie, pozytywnie nastawieni. Bardzo rzadko zdarza się, że obawiają się, gdy widzą kobietę za kółkiem. Gdy bezpiecznie dowiozę klienta do celu, te wątpliwości znikają.

Najdłużej w taksówkarskim fachu pracuje Michał Szaroleta, który działa od 2011 r., wożąc poznaniaków i turystów fordem mondeo. - Zdecydował o tym przypadek - twierdzi pan Michał. - Studiowałem logistykę. Na drugim roku postanowiłem łączyć naukę z pracą. Po zakończeniu studiów okazało się, że dalej chcę to robić i tak już zostało. Jeżdżę nie tylko po Poznaniu. Wiozłem już klientów do Niemiec, Warszawy, Bydgoszczy.

Wręczenie tytułu i nagród odbyło się

To pierwsza edycja plebiscytu o tytuł Najlepszego Taksówkarza Roku.

– Każdego dnia na ulicę Poznania wyjeżdża niemal dwa tysiące taksówkarzy. Dostrzegamy ich zaangażowanie, profesjonalizm, wiedzę o mieście, pomoc, jaką służą swoim klientom. Postanowiliśmy ich docenić. Tak zrodził się pomysł zorganizowania plebiscytu – tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Klienci mogli przez cały czerwiec zgłaszać SMS-em najlepszego taksówkarza. – Spośród osób, które otrzymały najwięcej głosów, kapituła wybrała laureatów – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta. I zaznacza: – Pod uwagę brano nie tylko liczbę głosów, ale także inne kryteria, jak przestrzeganie przepisów, skargi, bezpieczeństwo, czas oczekiwania na przyjazd taksówki.

Laureaci plebiscytu otrzymali nagrody, m.in. vouchery na spędzenie weekendu w spa, naprawę mechaniczną lub blacharsko-lakierniczą, mycie auta, mycie i sprzątanie wnętrz aut, wypożyczenie na weekend auta. – Upominki przygotowaliśmy także dla trzech osób spośród głosujących – dodaje J. Jajus. – Są to vouchery na Termy Maltańskie, bilety do teatrów Animacji i Muzycznego.

Po wręczeniu nagród taksówkarzom organizatorzy gali zaprosili wszystkich na poczęstunek i inne atrakcje. Przygotowano animacje dla dzieci, chętni mogli zwiedzić Skodę Auto Lab i popróbować swoich sił na symulatorach, a najodważniejsi pojechać z instruktorem na szarpaku.

POLECAMY:

Najgorsze mieszkania do wynajęcia

Poznań: Najlepsze burgery w Poznaniu [TOP10]

Najdziwniejsze ogłoszenia na klatkach schodowych

Najpiękniejsze Rolniczki w Polsce

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Skąd się wzięły nazwy tych miejsc w Poznaniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski