Podium 15. Poznań Półmaratonu zdominowane przez Etiopczyków. Tylko jedno medalowe miejsce przypadło Ugandyjce

Zwycięzcy 15. Poznań Półmaratonu z czekami za zajęcie trzech najlepszych miejsc w biegu na dystansie ponad 21 km Robert Woźniak
Tego jeszcze nie było w historii 15. Poznań Półmaratonu. Na podium biegu stanęło bowiem aż pięciu przedstawicieli Etiopii. Tylko drugie miejsce wśród pań zdobyła reprezentantka innego kraju, a mianowicie Ugandyjka Juliet Chekwel.

Zwyciężyła Etiopka Wibineh Anhalem w rewelacyjnym czasie 01:07:54, który jest nowym rekordem trasy. Poprzedni był prawie o 1,5 minuty gorszy i należał do poznanianki Karoliny Nadolskiej. Trzykrotna zwyciężczyni poznańskiego półmaratonu niedawno zakończyła karierę i tłumaczyła, że nie żałuje straconego rekordu, tylko zdaje sobie sprawę, że wynik Etiopki jest tak wyśrubowany, że może przetrwać nawet kilka następnych edycji Poznań Półmaratonu.