Pomoc dla udarowców

  Pomoc dla udarowców

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolanie po udarze będą mieć większą szansę na powrót do normalnego życia. Ich leczeniem zajmie się nowa klinika w Poznaniu, którą wesprze także nowo uruchomiona neurologiczna rehabilitacja.
  - Druga klinika w Wielkopolsce, której powstanie poprzedził list intencyjny rektora Uniwersytetu Medycznego, zgodnie z nowym zakresem zajmie się od nowego roku chorobami naczyń mózgu, a udary będą stanowić jej pododdział - powiedział Przemysław Doroszewski, dyrektor poznańskiej lecznicy resortu spraw wewnętrznych.

  Klinika Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego w MSWiA, którą pokieruje wybrany w drodze konkursu dr hab. Radosław Kaźmierski, przyjmie jednorazowo 45 pacjentów. Nowo utworzony oddział kliniczny, o który walczył prof. Wojciech Kozubski, wojewódzki konsultant do spraw neurologii, nie poprzestanie tym razem na wyleczeniu z udaru. Dlatego dotychczasowa rehabilitacja ambulatoryjna wzbogacona zostanie o rehabilitację wczesnoneurologiczną, na którą pieniądze wyłożył marszałek Wielkopolski i organ założycielski.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo