Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pomorzanin lepszy od poznańskiej dwójki

Jacek Pałuba
Karol Gozdowski z Pocztowca walczy z graczami z Torunia
Karol Gozdowski z Pocztowca walczy z graczami z Torunia M. Zakrzewski
Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń pozostają samodzielnym liderem obecnych rozgrywek halowych. Tydzień temu toru-nianie pokonali Grunwald Poznań 8:7, teraz natomiast zanotowali dwa zwycięstwa z dwoma innymi drużynami ze stolicy Wielkopolski. Najpierw pokonali Pocztowca 7:5, a potem zwyciężyli AZS AWF 7:4.

Pomorzanin mógł przede wszystkim zaimponować w obu starciach niesamowitą konsekwencją w grze. W meczu z Pocztowcem torunianie potrafili z zimną krwią wykorzystać proste błędy poznaniaków w grze obronnej. Nie przeszkodziło im nawet granie w osłabieniu. Niestety pocztowcy są sami sobie winni, że nie wygrali tego spotkania, bo po prostu zabrakło im ponownie skuteczności. Nieźle było przy wykonywaniu krótkich rogów (cztery gole na siedem strzałów), jednak w grze pozycyjnej było zdecydowanie gorzej.

- To początek rozgrywek i mam nadzieję, że nasza skuteczność będzie rosła z każdym następnym meczem. Jest jeszcze sporo spotkań do rozegrania i musimy przede wszystkim walczyć o czołową czwórkę rozgrywek. A przecież decydujące pojedynki o medale zostaną rozegrane dopiero w lutym - stwierdził Zbigniew Rachwalski, szkoleniowiec Pocztowca.

Wczoraj Pomorzanin już w pierwszej połowie wygrywał z akademikami 4:1. Potem poznaniacy próbowali odrobić straty, ale torunianie na to nie pozwolili. Podobnie jak w meczu z Pocztowcem, w drugiej połowie stracili tylko jednego gola i dość pewnie zwyciężyli AZS AWF 7:4.

Dwa inne poznańskie zespoły - ZSMS i Grunwald - grały na Śląsku z Mustangami Michałkowice. ZSMS zremisował 12:12, natomiast wojskowi byli zdecydowanie lepsi i wygrali 15:7. Z kolei w derbowym spotkaniu regionu Polonia Środa przegrała ze Startem Gniezno 7:14, chociaż do przerwy było tylko 5:6. Za tydzień w Gnieźnie bardzo ciekawe pojedynki Startu z pocztowcami i akademikami.