Ponad tysiąc osób wystartowało w 6. Lubońskim Biegu Niepodległości

Zwyciężczynią biegu wśród kobiet została Aleksandra Brzezińska. Jej mąż, Błażej, okazał się najlepszy w kategorii open Fot. Archiwum Maciej Młodzika
1060 biegaczy wystartowało dziś przy ulicy Wojska Polskiego w Luboniu, w ramach 6. Lubońskiego Biegu Niepodległości. Przed startem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie, wystrzałem z pistoletu dowódcy drużyny Plutonu Kedywu Armii Krajowej, majora Ludwika Miśka, rozpoczęto wyścig. Z trasą najszybciej uporał się Błażej Brzeziński, który 10 kilometrowy dystans ukończył z czasem: 31:37. Drugi na mecie zameldował się Marcin Zagórny (32:11), a trzeci był Volker Goineau (32:18). Wśród kobiet najszybszą okazała się Aleksandra Brzezińska, która ukończyła bieg w czasie 36:32. Druga na mecie była Małgorzata Kołacka (38:30), a trzecia Agnieszka Golak (38:43).

W imprezie wzięła również udział mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, złota medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy Natalia Madaj, która nie tylko pobiegła, ale i chętnie pozdrawiała, fotografowała się i rozdawała autografy uczestnikom imprezy.

Podczas 6. edycji biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Ponadto nagrodzono: najlepszą luboniankę i lubonianina oraz 14 kategorii wiekowych. Jak co roku uhonorowano też unikatową kategorię biegu: z biało-czerwoną flagą. Nowością były puchary dla osób na wózku.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych, najszybsi zawodnicy, otrzymali bony ufundowane przez sponsora technicznego imprezy firmę „Świat Biegacza” z Poznania. Każdy uczestnik, który pokonał dystans 10 km otrzymał pamiątkowy, odlewany medal, a na mecie ciepły posiłek oraz świętomarcińskiego rogala.