Potrzeba bardzo pilnych zmian

  Potrzeba bardzo pilnych zmian

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przebudowa torowiska, a tym samym i znacznej części ul. Dąbrowskiego to według mnie jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji komunikacyjnych w Poznaniu.
  Potrzeba bardzo pilnych zmian
  Teraz na odcinku od skrzyżowania z Kościelną po Żeromskiego jest znacznie spokojniej. Z uwagi na przebudowę innego fragmentu ulicy nie kursują tam tramwaje. Jednak pamiętam jak przygotowywałem artykuł u rodziny, która skarżyła się na hałasy i drgania wywoływane przez przejeżdżające tramwaje. Nie spodziewałem się, że fatalny stan torowiska tak bardzo może wpływać na okolicznych mieszkańców. Ci, każdego dnia od pierwszych porannych kursów, aż po późny wieczór przeżywali katusze w domach. Kilkanaście godzin i dzień w dzień.

  Gdy tylko w jednym z mieszkań usiadłem przy stole to ten i krzesło zaczęły się przesuwać po podłodze (ważę tyle, że trudno mnie ruszyć, a w tym przypadku skakałem wraz z meblami).
  W mieszkaniach drzwi od szaf były pozaklejane taśmami samoprzylepnymi, bo przy każdym przejeździe tramwaju te samoczynnie się otwierały i ich zawartość się wysypywała. Nawet ściany kamienicy pękały.

  Moi rozmówcy już prawie od ćwierć wieku walczyli o jakiś gruntowniejszy remont, Zamiast tego ekipy MPK przyjeżdżały raz na kilka tygodni i spawały kolejne pęknięcia szyn. Po dwóch dniach te znów się niszczyły. Może teraz uda się to naprawić na wiele lat. A jeśli przy okazji będzie ładniej, a przede wszystkim bezpieczniej to dodatkowe plusy. Trzymam kciuki za szybkie rozpoczęcie i zakończenia prac.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo