Powrót do szkoły. W tych przypadkach dziecko może nie pójść na lekcję!

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Kiedy może nie puścić dziecka do szkoły? Sprawdź na kolejnych slajdach >>>
Kiedy może nie puścić dziecka do szkoły? Sprawdź na kolejnych slajdach >>>Mariusz Kapala
Udostępnij:
1 września do szkół tradycyjnie, choć na nieco zmienionych zasadach mają wrócić uczniowie. Wciąż jest wiele pytań i niewiadomych odnośnie rozpoczęcia roku szkolnego. Co się na pewno zmieni? Jak będzie funkcjonowała szkoła w czasie pandemii? Kiedy dziecko może nie pójść do szkoły? Odpowiadamy.

Powrót do szkół 1 września - nowe zasady

1 września 2020 roku większość szkół mimo pandemii koronawirusa i obowiązujących w całej Polsce obostrzeń, będzie pracować tradycyjnie. Możliwe jest jednak przejście na system mieszany lub całkowitą naukę zdalną, jeśli w danej szkole lub regionie dojdzie do zachorowań.

Od 1 września w w większości szkół w Polsce rozpoczynają się tradycyjne zajęcia. Codzienność nie będzie już jednak wyglądać tak, jak przed pandemią. Uczniów czekają zmiany, do których będą musieli się dostosować. Szkoły muszą przede wszystkim spełnić wytyczne sanitarne, opracowane przez GIS, MEN i MZ. Dla uczniów oznacza to konieczność przestrzegania wielu nowych zasad.

Tak będzie w szkole od 1 września. 10 zasad, o których musis...

O zamknięciu szkoły ma zdecydować dyrektor po konsultacji z sanepidem.

To Cię może też zainteresować

Czy można nie puścić dzieci do szkoły z obawy przez koronawirusem?

Czy rodzice mogą nie puścić dzieci do szkoły od 1 września, jeżeli obawiają się o ich zdrowie? Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski skomentował: Zakładamy, że dzieci wrócą 1 września do tradycyjnych zajęć. Maseczki nie będą konieczne.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział: - Rodzic nie jest epidemiologiem. W proces decyzyjny dotyczący sposobu funkcjonowania szkół włączyliśmy Inspekcję Sanitarną. Tam znajdują się fachowcy, którzy będą określali, w jakich sytuacjach pobyt w szkole jest bezpieczny, a w jakich nie.

Minister edukacji narodowej podkreślił, że "Główny Inspektor Sanitarny wyraźnie mówi, że sytuacja epidemiczna nie zmusza nas do tego, abyśmy ograniczali funkcjonowanie wszystkich szkół w Polsce".

To Cię może też zainteresować

Początek roku szkolnego. Kiedy można nie chodzić do szkoły?

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych u dziecka czy innych członków rodziny, zatrzymanie ucznia w domu od 1 września w obawie przed zakażeniem stanowi naruszenie obowiązku szkolnego. Za uchylenie się od obowiązku szkolnego grozi wysoka kara pieniężna.

Są jednak wyjątki. W których przypadkach dziecko może nie pójść do szkoły? Odpowiedź w galerii:

Obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. do 18. roku życia. W razie nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka w szkole przez co najmniej pół miesiąca rodzic może zostać ukarany grzywną do 10 tys. zł.

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Materiał oryginalny: Powrót do szkoły. W tych przypadkach dziecko może nie pójść na lekcję! - Gazeta Pomorska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
dron

'W celu usprawnienia przyjmowania i odbierania dzieci do/z z placówki ustala się następujące godziny:

6.30 – 7.30 przyprowadzanie dzieci 4, 5, 6, letnich

7.30 – 8.10 przyprowadzanie dzieci 3 letnich

14.30 – 15.00 odbieranie dzieci 3 letnich

15.00 – 16.00 odbieranie dzieci 4, 5, 6, letnich

W miarę Państwa możliwości proszę o zastosowanie się do wyznaczonych godzin, co niewątpliwie usprawni pracę Pań pełniących dyżur oraz skróci czas oczekiwania na przyjęcie/odbiór dziecka.

Ustawienie Rodziców dzieci 3 letnich w dwóch rzędach zgodnie z nazwą grupy usprawni wejście do przedszkola.

W związku z panującą epidemią Covid-19 przypominam o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a także dezynfekcji rąk."

Szkoły pracują normalnie a koszalińskie przedszkola skracają sobie czas pracy.

Bravo!

Dodaj ogłoszenie