sportowy24
  Poznań: Bieg Sylwestrowy już w sobotę. Pobiegnie prawie...

  Poznań: Bieg Sylwestrowy już w sobotę. Pobiegnie prawie tysiąc osób

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bieg Sylwestrowy już w sobotę! Na liście zgłoszeniowej 920 nazwisk, w tym dwóch uczestników, którzy zawsze biegną w Poznaniu pod koniec roku
  1/9
  przejdź do galerii

  Bieg Sylwestrowy już w sobotę! Na liście zgłoszeniowej 920 nazwisk, w tym dwóch uczestników, którzy zawsze biegną w Poznaniu pod koniec roku ©Grzegorz Dembinski

  Bieg Sylwestrowy w Poznaniu już w sobotę. – Dla mnie to takie radosne powitanie nowego roku. Stąd może coraz więcej przebierańców i ciekawych kreacji na trasie – mówił w przeddzień 35. edycji najstarszego biegu w Poznaniu jego główny organizator, Dariusz Gorczyński.
  W sobotę o godz. 12 na trasę wokół jeziora Maltańskiego (start i meta przy hangarach) wyruszy prawie 900 osób, w tym dwaj biegacze, którzy nie opuścili jeszcze ani jednego Biegu Sylwestrowego, czyli Krzysztof Grzybowski z Gorzowa i Edward Gołębiewski z Pobiedzisk. Dla nich udział w naszym biegu to już sprawa honoru i stały punkt w kalendarzu biegowym. Prowadzę nawet taką statystykę, z której wynika, że obaj spędzili na trasie naszego biegu już ponad 26 godzin – dodał Gorczyński.

  Zapytaliśmy go także o to, czy odwołanie Biegu Powstania Wielkopolskiego miało wpływ na frekwencję w Biegu nad Maltą.
  – Być może w latach poprzednich liczba uczestników naszej imprezy nieco się zmniejszyła. A czy tym razem się zwiększy? Śmiem w to wątpić, bo jednak biegacze lubią planować starty i z dnia na dzień nie zmieniają preferencji – zakończył Gorczyński.

  Czytaj także: Można zapisać się do najstarszego biegu w Poznaniu

  Bieg Sylwestrowy odbędzie się na dwóch dystansach – 5,4 (bieg popularny) i 10,8 km (bieg główny, 70 procent zgłoszeń). Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30. Wpisowe w dniu imprezy wynosi 100 zł.

  POLECAMY:  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Armageddon challenge

  Jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  sam się zapisałem na ten bieg, w końcu trzeba szykować formę na majowy bieg Armageddon challenge w Janowcu nad Wisłą

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl