Poznań: Grzegorz Ganowicz po raz kolejny został...

  Poznań: Grzegorz Ganowicz po raz kolejny został przewodniczącym Rady Miasta

  Zdjęcie autora materiału
  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Obrady do czasu wyboru przewodniczącego rady prowadził Wojciech Kręglewski. Na zdjęciu z radną Małgorzatą Dudzic-Biskupska, przewodniczącą komisji s
  1/10
  przejdź do galerii

  Obrady do czasu wyboru przewodniczącego rady prowadził Wojciech Kręglewski. Na zdjęciu z radną Małgorzatą Dudzic-Biskupska, przewodniczącą komisji skrutacyjnej ©Waldemar Wylegalski

  Grzegorz Ganowicz z Platformy został przewodniczącym Rady Miasta Poznania. Natomiast wiceprzewodniczącymi zostali wybrani: Dominika Król z PO, Agnieszka Lewandowska z Nowoczesnej oraz Przemysław Alexandrowicz z PiS.
  W poniedziałek odbywała się pierwsza sesja w VIII kadencji Rady Miasta Poznania. Po odebraniu zaświadczeń o wyborze na radnego oraz złożeniu ślubowania radni udali się z ratusza do Urzędu Miasta Poznania. Tutaj obrady były kontynuowane. Prowadził je Wojciech Kręglewski z PO, radny senior.

  Najpierw radni w głosowaniu tajnym wybrali prezydium rady miasta. Emocji nie było, ponieważ te kwestie zwyczajowo wcześniej są ustalane podczas międzyklubowych negocjacji. Jedynym kandydatem na przewodniczącego rady był Grzegorz Ganowicz z PO. Poprało go 27 radnych, jeden był przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

  - Dziękuję – powiedział po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania Grzegorz Ganowicz. - Mimo, że piąty raz będę przewodniczył radzie, emocje są nie mniejsze niż za pierwszym razem.

  Później nastąpił wybór wiceprzewodniczących. Klub Koalicji Obywatelskiej (Platforma plus Nowoczesna) zgłosił Dominikę Król oraz Agnieszkę Lewandowską, a PiS – Przemysław Alexandrowicza. Za wyborem Alexandrowicza opowiedziało się 29 radnych, jeden był przeciw i jeden wstrzymał się. Także kandydaturę Król poparło 29 radnych, a dwie osoby głosowały przeciw. Lewandowska uzyskała 24 głosy za, pięć przeciw, a dwie osoby wstrzymały się.

  Kolejna sesja Rady Miasta ma odbyć się w przyszłym tygodniu we wtorek. Wtedy prawdopodobnie złożą ślubowanie Tomasz Stachowiak, który przejął mandat po prezydencie Jacku Jaśkowiaku oraz Grzegorz Jura, który w radzie zastąpi Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta. Filip Olszak, który będzie sprawował mandat radnego po Katarzynie Kierzek-Koperskiej (została zastępcą prezydenta) na złożenie ślubowanie będzie musiał poczekać nieco dłużej. Za tydzień również ma nastąpić wybór szefów komisji rady.  POLECAMY:


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie rozumiem

  Joanna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dlaczego Pani Lewandowska , bez żadnego doświadczenia w RM została wiceprzewodniczącą Rady Miasta a nie Pan Łukasz Mikuła, świetny doświadczony radny? Przykre. I niepokojące.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznański program "Koryto +" nabiera tempa

  Ischias (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zła wiadomość dla miasta

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  27 radnych zagłosowało za tym zasiedziałym biurokratą Ganowiczem, czołowym hamulcowym zmian Poznania na nowoczesna metropolie, niechętnemu organizacjom pozarządowym i partycypacji społeczeństwa w...rozwiń całość

  27 radnych zagłosowało za tym zasiedziałym biurokratą Ganowiczem, czołowym hamulcowym zmian Poznania na nowoczesna metropolie, niechętnemu organizacjom pozarządowym i partycypacji społeczeństwa w zarzadzaniu miastem. Człowiek wzorzec biurokraty, nieudolnie prowadzący biuro rady miasta, źle nieudostępniający informacje społeczeństwu.
  gdzie tu wizja miasta, otwartość na współpracę z mieszkańcami, tylko dalsze podnoszenie współczynnika arogancji radnychzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo