Poznań nieprzejezdny po ulewach

  Poznań nieprzejezdny po ulewach

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań nieprzejezdny po ulewach
  1/17
  przejdź do galerii

  Poznań nieprzejezdny po ulewach ©Czytelnik

  Bardzo obfite, trwające od rana, opady deszczu zablokowały wiele dróg w Poznaniu. Strażacy otrzymują wiele informacji o zalanych jezdniach i podtopieniach domów.
  Całkowicie zalana jest ulica przy Galerii Malta. W tym miejscu woda stoi i niemal nie da się przejechać samochodem. Równie trudna jest sytuacja na Dolnej Wildzie. Utrudniony jest przejazd ulicą Hetmańską i Żelazka.

  Zobacz też: Ulewa w Poznaniu: Zobacz poznański tramwaj wodny!


  Po ulewie całkowicie niewidoczne było torowisko na ul.
  Strzeleckiej i Łąkowej. – W związku z bardzo intensywnymi opadami deszczu zgłoszeń jest bardzo dużo. Telefony dotyczyły między innymi ulic: Naramowickiej, Serbskiej, Gnieźnieńskiej, Książęcej, Libelta, Garbary, Topolowej, Armii Poznań, Starołęckiej, Iłżańskiej, Inflanckiej, Sołtysiej, Podchorążych – wymienia Tomasz Libich z poznańskiego ZDM. I dodaje: - Wszystkie zakontraktowane przez ZDM ekipy pracują non stop. Zgłoszenia są realizowane systematycznie.

  Strażacy od rana otrzymują mnóstwo zgłoszeń. Głównie dotyczą one zalanych jezdni i domów. Jeśli chodzi o stan dróg strażacy przypominają, że tego typu zgłoszenia należy kierować do zarządcy jezdni.

  Wciąż zła jest sytuacja na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka, niedaleko Galerii Malta. Samochody usiłują zawracać i tworzą się poważne utrudnienia drogowe.

  – Przy centrum handlowym panował kataklizm. Woda sięgała aż do drzwi i nie dało się przejechać. Deszczówka wybijała ze studzienek, a ludzie wjeżdżali i blokowali swoje samochody. Auta musiały za wszelką cenę zawracać. Zadzwoniłem na 112, żeby zgłosić tę sytuację, myślałem, że przyjedzie policja i zabezpieczy ulicę, ale dowiedziałem się tylko, że trzeba czekać aż woda opadnie – relacjonuje w rozmowie z „Głosem” Hubert Wichowski, kierowca, który rano jechał ulicą Baraniaka.

  Od rana trudna sytuacja utworzyła się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 na Osiedlu Rusa. Poziom wody przed głównym wejściem sięgał kolan, a po jakimś czasie zaczęła się ona wlewać do budynku.

  Przypomnijmy, że zły stan jezdni powinniśmy zgłaszać do Zarządu Dróg Miejskich. Możemy to zrobić pod numerem telefonu: 61 64 77 220.

  Zalania budynków można zgłaszać do strażaków, ale także do zarządcy nieruchomości.

  AKTUALIZACJA, godz. 12
  - Od godz. 9.00 zaczęły do strażaków napływać zgłoszenia. Wszystkie dotyczyły zalanych piwnic. Nowe zawiadomienia otrzymywaliśmy przez dwie godziny, teraz dochodzą już tylko pojedyncze zgłoszenia – informuje dyżurny wielkopolskich strażaków. W całej Wielkopolsce strażacy otrzymali około 60 zgłoszeń tego typu. Ponad połowa z nich pochodziła z Poznania.

  Na szczęście spokojnie wygląda obecnie sytuacja na wielkopolskich drogach. Nie dochodzi tam do poważniejszych wypadków, czy kolizji.

  Jak informuje ZKZL w mieście dochodziło także np. do zalań strychów. Obecnie awarie są usuwane.

  Informacje napływają również od policjantów. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji mówi: - W tym momencie sytuacja jest już opanowana. Otrzymywaliśmy jednak wiele zgłoszeń o zalanych ulicach, czy wystrzelonych studzienkach. Musieliśmy także ręcznie kierować ruchem przy ul. Baraniaka.

  A tak było w Poznaniu rok temu:

  Źródło: TVN24/x-news  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobrze, że...

  Lisica (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Całe szczęście, że Galerii Malta nie zalało, bo byłoby szkoda tak dobrego obiektu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GROnKOwietzLIBER NY WALC MIAŁ NA sPOsub

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  PÓscić JANA SERCE TYLKO DZIŚ WSZYSCY PO KOłEDRZACH I KAŃCIASTE ŁEBY MAJOM I DWIE LEWE AFIE NEOliberBANDyty ŁAPY DO UCZCIWY PRACY.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby znowu niedomagała kanalizacja deszczowa?

  Fix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Mógłby ktoś kompetentny podać jaka jest wydajność kanalizacji deszczowej w odprowadzaniu wody?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  j.w

  gap (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przy okazji opisać jak mają przebiegać prace eksploatacyjne kanalizacji deszczowej.Oczyszczanie wpustów, udraznianie przewodów kanalizacji itp.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POwódż

  f (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 14

  Natura się upomina a poznaniactwo dalej głosuje na PO,wstyd


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tej - mądralo....

  tymczasowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Czyli jak zagłosujemy na Twoich to ptaki będą kwilić na widok Twojego Wodza Najjaśniejszego a łany zbóż utworzą szpaler zdający się kłaniać mądremu wyborowi poznaniaków?
  Piłeś - nie jedź.
  Nie...rozwiń całość

  Czyli jak zagłosujemy na Twoich to ptaki będą kwilić na widok Twojego Wodza Najjaśniejszego a łany zbóż utworzą szpaler zdający się kłaniać mądremu wyborowi poznaniaków?
  Piłeś - nie jedź.
  Nie piłeś - wypij.
  Może pomoże....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange