Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Nowe kierunki na Uniwersytecie Przyrodniczym. Studia dualne z technologii drewna i leśnictwo po rosyjsku

Katarzyna Sklepik
Katarzyna Sklepik
Rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu będzie prowadzona drogą elektroniczną, w terminie od 1 czerwca do 20 września 2019 roku. Szczegółowy terminarz przebiegu rekrutacji wraz z opłatą rekrutacyjną (prawdopodobnie 85 zł) ustalone zostaną do 31 marca 2019 roku. Zobacz, jakie nowe kierunki można studiować na tej uczelni ----->
Rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu będzie prowadzona drogą elektroniczną, w terminie od 1 czerwca do 20 września 2019 roku. Szczegółowy terminarz przebiegu rekrutacji wraz z opłatą rekrutacyjną (prawdopodobnie 85 zł) ustalone zostaną do 31 marca 2019 roku. Zobacz, jakie nowe kierunki można studiować na tej uczelni ----->
Agroturystyka, Informatyka stosowana, Inżynieria i gospodarka wodna, Inżynieria rolnicza oraz Jakość i bezpieczeństwo żywności - to tylko niektóre z nowości, jakie dla przyszłych studentów - na rok akademicki 2019/2020 - przygotował Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

1 czerwca ruszy rekrutacja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Do końca marca ustalony zostanie szczegółowy terminarz rekrutacji i wysokość opłaty rekrutacyjnej.

Już teraz wiadomo, że Uniwersytet Przyrodniczy przygotował nowe kierunki studiów na rok akademicki 2019/2020 zarówno na studiach licencjackich, jak i uzupełniających magisterskich.

- Jakość i bezpieczeństwo żywności, Analityka żywności czy - unikatowe w skali kraju - takie kierunki jak Ochrona przyrody i Edukacja przyrodniczo-leśna o charakterze interdyscyplinarnym oraz Agroturystyka to tylko przykłady kierunków, które pojawią się w tegorocznej ofercie - wymienia Iwona Cieślik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Interesująco zapowiadają się studia dualne na kierunki Technologia Drewna (licencjackie) i na kierunku Żywienie zwierząt (uzupełniające magisterskie), a także leśnictwo prowadzone w języku rosyjskim. Aż sześć kierunków będzie można studiować w języku angielskim!

- Uczelnia nasza łączy prawie stuletnią tradycję akademickich studiów rolniczo-leśnych z nowoczesnością oferty dydaktycznej obejmującej wiele interesujących kierunków na studiach I i II stopnia i jednolite studia magisterskie na kierunku Weterynaria - mówi prof. Cezary Mądrzak, prorektor ds. studiów. - Każdy, kogo interesuje integracja najnowszych osiągnięć nauki z jej praktycznymi zastosowaniami, może u nas zdobyć wiedzę na temat organizmów żywych i ich środowiska, surowców naturalnych, procesów technologicznych, zjawisk społecznych i praw ekonomii oraz posiąść umiejętności praktycznego wykorzystania tej wiedzy.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kształci łącznie prawie 10 tysięcy studentów na 25 kierunkach studiów I stopnia i 26 kierunkach studiów II stopnia.

Rejestracja kandydatów będzie prowadzona drogą elektroniczną, w terminie od 1 czerwca do 20 września. Szczegółowy terminarz rekrutacji i ewentualnych egzaminów wraz z opłatą rekrutacyjną (prawdopodobnie 85 złotych) ustalone zostaną do 31 marca.

Maturzyści zainteresowani studiowaniem na Uniwersytecie Przyrodniczym na stronie internetowej uczelni znajdą aktualizowane informacje dotyczące rekrutacji.

5 kwietnia o godzinie 9 w Kolegium Zembala przy ulicy Dąbrowskiego 159 rozpoczną się Drzwi Otwarte Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Dzień później swoją ofertę zaprezentują - o godzinie 10 - Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach (Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej, ulica Szydłowska 43) i o godzinie 11 Wydział Technologii Drewna (ulica Wojska Polskiego 38/42).

ZOBACZ TEŻ:

Po jakich studiach w Poznaniu jest największe ryzyko zostania bezrobotnym? Przedstawiamy dane procentowe, czyli procent czasu, w którym przeciętny absolwent był bezrobotny w pierwszym roku po dyplomie (100% = 1 rok).Opracowanie na podstawie Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (edycja 3).Przejdź do kolejnego slajdu --->

Poznań: Po tych studiach będziesz najdłużej na bezrobociu [ZOBACZ]

Absolwenci tych kierunków studiów nie zarabiają nawet 2000 zł (brutto miesięcznie)!Ranking tych 13 najgorzej opłacanych stworzyliśmy na podstawie Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. Studenci studiów 2. stopnia dyplom uzyskali w roku 2016, a podane kwoty to średnie zarobki miesięczne brutto ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie, czyli w 2017.Przejdź do rankingu. Zobacz kolejny slajd --->

13 najgorzej opłacanych kierunków studiów w Poznaniu. Znamy ...

Oxford i Cambridge. Jak dostać się na najbardziej prestiżowe uczelnie świata?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski