Poznań Open: Pewna i szybka wygrana Panfila [ZDJĘCIA, FILM]

Maciej Łosiak
Poniedziałek na kortach Poznań Open.
Poniedziałek na kortach Poznań Open. Paweł Miecznik
Z godzinnym opóźnieniem rozpoczął się w poniedziałek na kortach Parku Tenisowego Olimpia turniej główny challengera ATP Poznań Open. Powodem była zła pogoda.

Na szczęście po południu wypogodziło się i mecze przebiegały już zgodnie z harmonogramem.
W grze pojedynczej zaprezentował się jeden Polak – Grzegorz Panfil. Stoczył on zwycięski pojedynek z młodszym bratem znanego austriackiego tenisisty Jurgena Melzera - Geraldem. Mecz trwał zaledwie godzinę i 17 minut.

- Czuję się dobrze, jestem w formie. Po ostatniej, bolesnej porażce z leworęcznym graczem, wyciągnąłem wnioski. Tym razem wygrałem – powiedział po spotkaniu Grzegorz Panfil.

W pierwszym meczu dnia na kort centralny wyszli Pablo Carreno Busta i Filip Krajinovic. Faworytem był rozstawiony z numerem cztery Hiszpan (eksperci widzą w nim nawet następcę Rafaela Nadala). Jednak nieoczekiwanie już na początku meczu 22-letni mieszkaniec Barcelony przegrał gema przy swoim podaniu. Serb, który do turnieju głównego przebijał się z eliminacji, wykorzystał szansę i pewnie wygrał pierwszego seta. W drugiej partii Krajinovic toczył wyrównany bój do stanu 4:4. Później górą był Busta. Losy trzeciego seta rozstrzygnęły się już na początku, kiedy Hiszpan w pierwszym gemie przełamał rywala.

Niespodzianką pierwszego dnia jest wygrana Damira Dżumchura (Bośnia i Hercegowina) z turniejową dwójką - Francuzem Rufinem Guillaumerem.

We wtorek kolejne spotkanie pierwszej rundy singla Poznań Open, w których wystąpi czwórka Polaków. Przeciwnikiem Andrzeja Kapasia, któremu po bardzo dobrej grze udało się awansować do turnieju głównego, będzie leworęczny Francuz Jonathan Eysseric. Ten pojedynek rozpocznie się na korcie centralnym około godz. 12.30.

Najmłodszy w grupy biało-czerwonych to utalentowany junior - Kamil Majchrzak. Zmierzy się on ze Szwajcarem Henri Laaksonenem. To będzie czwarty mecz na korcie centralnym. W ostatnim pojedynku dnia na głównej arenie PTO Piotr Gadomski zagra z prezentującym bardzo regularny i solidny styl gry kwalifikantem z Brazylii Thiago Monteiro. Z kolei Wojciech Lutkowski (młodzieżowy mistrz kraju do lat 21) zmierzy się z doświadczonym Czechem Janem Mertlem. To będzie trzecie spotkanie na korcie nr 1.

Wyniki poniedziałkowych meczów Poznań Open:
gra pojedyncza – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) – Filip Krajinovic (Serbia) 2:6, 6:4; 6:4; Damir Dżumchur (Bośnia i Hercegowina) – Rufin Guillaume (Francja) 7:6 (5), 6:3; Grzegorz Panfil (Polska) – Gerald Melzer (Austria) 6:2, 6:1; Guilherme Clezar (Brazylia) – Norbert Gambos (Słowenia) 7:5, 6:4, Peter Gajowczyk (Niemcy) – Daniel Smethurst (Wielka Brytania) 6:4, 6:2; Bjorn Phau (Niemcy) – Nicolas Renavand (Francja) 6:2, 6:4.