Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Rowerzyści na Placu Wolności [ZDJECIA]

Małgorzata Mrozek
Rowerową grą miejską rozpoczęło się Święto Cykliczne 2011 w Poznaniu. Rowerzyści w niedzielne południe spotkali się na placu Wolności, a następnie przejechali przez centrum miasta.

Maraton spiningowy na Golęcinie - zobacz

Święto Cykliczne 2011 odbyło się w niedzielę w największych miastach Polski. Poznańscy rowerzyści pojawili się na placu Wolności długo przed rozpoczęciem imprezy. Tam oficjalnie otwarto w Poznaniu Święto Cykliczne.

Tu zobaczysz galerię zdjęć

- Zwracamy uwagę przede wszystkim na złą jakość infrastruktury rowerowej w polskich miastach. Takich jak drogi rowerowe, strefa uspokojonego ruchu czy też kontrapasy dla rowerów - wyjaśnia cel zgromadzenia Ryszard Rakower, prezes stowarzyszenia Sekcja Rowerzystów Miejskich.

Na miejscu trwały pokazy bike polo. W grze tej piłkę do street hokeja należy wbić do bramki. Graczom jeżdżącym na rowerach i zaopatrzonym w młotki nie wolno było podpierać się nogą, rzucać kijem ani doprowadzać do konfrontacji typu młotek-gracz i młotek-rower.

Plac Wolności zapełniał się m.in. uczestnikami rowerowej gry miejskiej. Od godz. 10 rywalizowało ze sobą osiem zespołów. Łącznie 30 osób musiało odwiedzić 10 punktów kontrolnych na Starym Mieście i okolicach. Zawodnicy pojawili się m.in. na Malcie i Cytadeli, a ze względów bezpieczeństwa, poruszali się głównie ścieżkami rowerowymi.

Głównym punktem programu niedzielnego Święta Cyklicznego był przejazd przez centrum Poznania. - Chcemy pokazać, że jesteśmy ważną grupą uczestników ruchu i chcemy, by nasze potrzeby były dostrzegane przez władze miasta. By ruch rowerowy nie był traktowany w sposób marginalny, ale jako ważna forma transportu - mówi Ryszard Rakower.

Rowerzyści wyruszyli z placu Wolności i ulicami 27 Grudnia, Fredry, Kościuszki, Św. Marcin, ul. Roosevelta, Libelta, Ratajskiego, Młyńską, Solną, Wolnica, Małymi Garbarami, Garbarami i Strzelecką dojechali do Drogi Dębińskiej. Cykliści w trakcie przejazdu okrążyli także Rondo Kaponiera.

Metą przejazdu był Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy Drodze Debińskiej. Tam rowerzyści mogli skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego oraz wziąć udział w konkursach i kiermaszu ekologicznym. W programie znalazły się także koncerty i zabawy dla dzieci.

Święto Cykliczne odbyło się w Poznaniu po raz pierwszy, ale jak zapowiada Ryszard Rakower, na pewno nie ostatni. Organizatorem imprezy była Sekcja Rowerzystów Miejskich.

STRONA GŁÓWNA GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski