Poznań: Stanisław Michalkiewicz w katolickiej księgarni...

  Poznań: Stanisław Michalkiewicz w katolickiej księgarni Sursum Corda. Szykują się kolejne protesty

  MCC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stanisław Michalkiewicz na poprzednim spotkaniu w księgarni Sursum Corda w Poznaniu

  Stanisław Michalkiewicz na poprzednim spotkaniu w księgarni Sursum Corda w Poznaniu ©Paweł F. Matysiak

  Poznańska księgarnia Sursum Corda po raz kolejny organizuje spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Organizacja Strajk Kobiet Poznań i tym razem zamierza protestować przeciw oddawaniu głosu w przestrzeni publicznej człowiekowi, który w rażący sposób obraża kobiety i z pogardą wyraża się o drugim człowieku. Chodzi o wypowiedzi Michalkiewicza dotyczące wyroku sądu przyznającego milion złotych odszkodowania ofierze księdza pedofila.
  Stanisław Michalkiewicz na poprzednim spotkaniu w księgarni Sursum Corda w Poznaniu

  Stanisław Michalkiewicz na poprzednim spotkaniu w księgarni Sursum Corda w Poznaniu ©Paweł F. Matysiak

  Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem w księgarni Sursum Corda przy rynku Łazarskim w Poznaniu zaplanowano na sobotę, 8 grudnia, na godzinę 15. Piętnaście minut wcześniej w tym samym miejscu spotkają się osoby, które zamierzają protestować przeciwko pojawieniu się tak skompromitowanej osoby w przestrzeni publicznej.

  Stanisław Michalkiewicz, publicysta m.in. “Naszego Dziennika”, Radia Maryja i Telewizji Trwam, skomentował wyrok sądu, na mocy którego Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej ma wypłacić milion złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie kobiecie, która jako dziecko była gwałcona przez księdza pedofila.

  CZYTAJ TEŻ: Poznań: Stanisław Michalkiewicz przyrównał ofiarę księdza-pedofila do prostytutek

  Michalkiewicz nie przebierał w słowach komentując ten wyrok. Powiedział między innymi: "Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga" oraz “Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k**wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie”. Twierdzi także, że nie zamierza przepraszać za te słowa.

  - Księgarnia Sursum Corda im. Jana Pawła II organizuje kolejne spotkanie z tym człowiekiem. Oddaje mu głos. Promuje kogoś, kto w sposób seksistowski, obrzydliwy, pełen pogardy i cynizmu staje po stronie oprawców, poniżając i wulgarnie obśmiewając ofiarę - tłumaczą organizatorki protestu.

  Zobacz także:

  POLECAMY:
  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie tolerancja dla odmiennych poglądów?

  Alex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Najlepiej zaszyć usta wszystkim, którzy myślą i mówią inaczej niż my. To dewiza współczesnej lewicy i wchodzących w jej skład feministek. Zero tolerancji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lewactwo promuje Michalkiewicza

  isg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Dzięki takim akcjom więcej przypadkowych ludzi ma okazję dowiedzieć się , że istnieje ktoś taki jak Stanisław Michalkiewicz. Część z nich może sięgnie po jego teksty i niewykluczone, że zrozumie...rozwiń całość

  Dzięki takim akcjom więcej przypadkowych ludzi ma okazję dowiedzieć się , że istnieje ktoś taki jak Stanisław Michalkiewicz. Część z nich może sięgnie po jego teksty i niewykluczone, że zrozumie i... zacznie go regularnie czytać/słuchać/oglądać :). Vivat dziewuchy zatem:).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podobno mamy wolność słowa,podobno......

  Wolny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Te paniusie to cały czas strajkują ? Kogo to obchodzi. Jak im się nie podoba to mogą same zorganizować sobie spotkanie .Michalkiewicz musiał mocno nadepnąć komuś na odcisk skoro napuszcza się na...rozwiń całość

  Te paniusie to cały czas strajkują ? Kogo to obchodzi. Jak im się nie podoba to mogą same zorganizować sobie spotkanie .Michalkiewicz musiał mocno nadepnąć komuś na odcisk skoro napuszcza się na niego te środowiska. Nie muszą tam iść jak im się nie podoba. One mogą gadać to i inni powinni mieć prawo do tego.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to tylko promocja "katolickich wartości"

  antek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Wrogowie Kościoła nie powinni protestować, bo nic tak nie niszczy Kościoła niż grzech w nim.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo