Poznań: Studniówka z lat 20. [ZDJĘCIA]

  Poznań: Studniówka z lat 20. [ZDJĘCIA]

  Mateusz Ludewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali studniówkę w klimacie lat dwudziestych
  1/5
  przejdź do galerii

  Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali studniówkę w klimacie lat dwudziestych ©Łukasz Gdak

  W klimacie lat 20. zorganizowano studniówkę w Zepole Szkół Ekonomicznych. Maturzyści przebierali się głównie za gansterów.
  W takiej atmosferze bawili się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. Na studniówce, która odbyła się dokładnie 90 dni przed maturą królowała atmosfera lat 20. i 30.

  - Chcieliśmy aby nasza studniówka była wyjątkowa, tak jak wyjątkowy jest nasz rocznik - tłumaczy Monika Andrecka z klasy IV E. - Pomysłów na tematyczną imprezę mieliśmy kilka. W końcu zdecydowaliśmy, że motyw mafii z kasyna w Las Vegas będzie najlepszym pomysłem - dodaje.


  Atmosferę, która panowała w stolicy hazardu w latach 20. i 30. uczestnikom zabawy przybliżył między innymi kankan zaprezentowany przez uczennice szkoły.

  - Dziewczyny zatańczyły tak fantastycznie, że oklaskiwaliśmy je przez kilka minut - mówi Michał Stefański, z klasy IV G. I dodaje: Świetną zabawę na studniówce rozpoczęliśmy od tradycyjnego poloneza i prezentacji każdej klasy.

  Podczas multimedialnego pokazu każda klasa maturalna Zespołu Szkół Ekonomicznych opowiadała o swoich doświadczeniach. Uczniowie mówili też, jakie wydarzenie podczas czterech lat spędzonych w szkole najbardziej utkwiło im w pamięci.

  - Młodzież doskonale przygotowała całą zabawę - podkreśla Krzysztof Redliński, dyrektor placówki. - Teraz uczniowie muszą wrócić do ciężkiej pracy. Na egzaminie dojrzałości nie będą mogli liczyć na szczęście jak w kasynie. Liczyć się będzie tylko ich wiedza.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ:
  poznan.naszemiasto.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo