Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Poznań. Tęczowe flagi zniknęły z poznańskich tramwajów....

  Poznań. Tęczowe flagi zniknęły z poznańskich tramwajów. Dlaczego?

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotę na tramwajach nie ma już tęczowych chorągiewek (zdj. ilustracyjne)

  W sobotę na tramwajach nie ma już tęczowych chorągiewek (zdj. ilustracyjne) ©Paweł Miecznik

  W piątek w Poznaniu tramwaje MPK kursowały ozdobione tęczowymi flagami. Nietypowa forma reklamowania Poznań Pride Week wzbudziła ogromne emocje. W sobotę chorągiewek już nie zobaczymy.
  W sobotę na tramwajach nie ma już tęczowych chorągiewek (zdj. ilustracyjne)

  W sobotę na tramwajach nie ma już tęczowych chorągiewek (zdj. ilustracyjne) ©Paweł Miecznik

  Zobacz Marsz Równości w Poznaniu 2018


  - Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji - napisali przedstawiciele MPK Poznań na Facebooku. - Przeważały wśród nich głosy negatywne. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny.. Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego. Dlatego podjęliśmy decyzję o zdjęciu tęczowych chorągiewek.


  Decyzja MPK wywołała lawinę komentarzy, a pod postami (również tymi starszymi) pojawiać się zaczęły zdjęcia, obrazki i gify z tęczą.

  Zobacz, jak komentowali poznaniacy tęczowe flagi na tramwajach  W piątek flagi wywieszono również na ulicach w centrum Poznania. Na jednej z kamienic przy ul. Dąbrowskiego powstał ponadto tęczowy mural z "Orange Is the New Black" Netflixa.

  W sobotę przez Poznań przejdzie Marsz Równości. W tym roku kolorowa parada wyruszy z KontenerART i przejdzie m.in. przez ulice Chwaliszewo, Strzelecką, most Dworcowy, rondo Kaponiera, al. Niepodległości i Stary Rynek.

  Zobacz:Dzięki Narodowcom Marsz Równości zobaczy więcej osób


  POLECAMY:
  Tak było na Marszu Równości w Poznaniu rok temu:


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (32)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPK

  ANN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  CIEKAWA JESTEM KTO W MPK WPADŁ NA POMYSŁ WIESZNIA NA TRAMWAJCH SYMBOLI HOMESEKSUALISTÓW ?????? POMYSŁ SKANDALICZNY . DOSYĆ ,ŻE JASKOWIAK CHODZI Z TĘCZOWYMI . ON STALE POWINIEN...rozwiń całość

  CIEKAWA JESTEM KTO W MPK WPADŁ NA POMYSŁ WIESZNIA NA TRAMWAJCH SYMBOLI HOMESEKSUALISTÓW ?????? POMYSŁ SKANDALICZNY . DOSYĆ ,ŻE JASKOWIAK CHODZI Z TĘCZOWYMI . ON STALE POWINIEN CHODZIĆ NA Tęczowo .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I, o to chodzi!

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Poznaniacy pokazali wielką siłę. Kolejny raz wykażą się na jesień, kiedy hurtem przybędą do urn wyborczych i zmiotą raz na zawsze J.Jaśkowiaka z fotela. Tak trzymać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lewactwo to zło

  Hggghy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  Dobrze że nie mieszkam w Poznaniu bo takiej lewizny nie znoszę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powrot do ciemnogrodu

  Robby Kanada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 17

  A jednak Poznań okazał się po raz kolejny miastem prowincjonalnym. Smutnym, szarym i zaściankowym.
  A ja już myślałem ze dołączył do miast europejskich. Przedwcześnie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do Robby Kanada

  poznañska pyra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  proszę być choćby myślą z nami a zmienimy ten zły trend

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nachalne zboki

  Tony MTonya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

  Moze teraz co tydzien beda parady. Najlepiej jeszcZe wejda ludziom do domu.
  Nie dobrze sie robi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nachalne zboki

  Tony MTonya (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Moze teraz co tydzien beda parady. Najlepiej jeszcZe wejda ludziom do domu.
  Nie dobrze sie robi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Brawo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 9

  Naprawili swój błąd ale lepiej późno niż wcale.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  homo=zboczenie

  młody (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 12

  Zakaz pedałowania !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciemność widzę , ciemność !

  Ap (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 38

  Och juz sie zaczął tu zlot homofobów-zakompleksionych ludzi tak bardzo bojących sie innych ludzi, myślących i czujących inaczej ze nawet tęczowa flaga napawa ich strachem..żałosne!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pedalsy agresorzy

  Jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ciemność - Tutajj dla ciebie - moze zrozumiesz ...
  "...Staram się unikać jak ognia tak zwanej „obyczajówki”, bo to tematy dla plotkarskich portali i ideologicznych biuletynów, ale tym razem...rozwiń całość

  Ciemność - Tutajj dla ciebie - moze zrozumiesz ...
  "...Staram się unikać jak ognia tak zwanej „obyczajówki”, bo to tematy dla plotkarskich portali i ideologicznych biuletynów, ale tym razem problem jest szerszy i bardzo dobrze znany. Za wstęp do rozważań i końcowych wniosków przyjmę jednak zjawisko przeciwne. Od wielu lat wbija się Polakom do głów, że krzyż chrześcijański, a nie daj Boże katolicki, to symbol „zawłaszczający przestrzeń publiczną”, do niedawna podobnie było z symbolami narodowymi. Jestem w tej nietypowej sytuacji, że jako ateista i przeciwnik wycierania sobie buzi „Bogiem, honorem i Ojczyzną” na każdym kroku, mogę ocenić zjawisko z pozycji potencjalnie zagrożonego.

  I jak się czuję? Doskonale, nie wiem może jestem ślepy, może mam „pecha”, ale najzwyczajniej w świecie nie spotkałem się z najmniejszymi przejawami agresji, czy przemocy psychicznej ze strony katolików. Nikt mnie krzyżem nie okłada, nikt mi nie każe modlić się w galerii handlowej, czy odmawiać zdrowaśki na przystanku autobusowym. Z kolei kapliczki i krzyże na rozstaju dróg nie tylko nie zawłaszczają mojej przestrzeni, ale są dla mnie niepowtarzalnym urokiem polskiego krajobrazu. Brednie o tym, że Polacy katolicy napadają na kogokolwiek i prowadzą święte wojny są tylko bredniami, które poza Internet nie wychodzą. Jest dokładnie przeciwnie, to na katolików napadają rozmaici nowocześni „happenerzy” i inni „toleraści”, profanując kościoły i naruszając powagę uroczystości religijnych. Pisze te słowa ateista, bez najmniejszych skłonności samobójczych, który w obecności katolików ma pełen komfort głoszenia własnych opinii.

  Nie ma zamordyzmu katolickiego, czym się straszy dzieci, jest za to zamordyzm „tolerancji”. Wczoraj na ulice Poznania wyjechało 180 tramwajów wyposażonych w tęczowe chorągiewki ideologicznych terrorystów z LGBT. Tajemnicą poliszynela jest, że ta akcja będąca wynikiem kontraktu, jaki podpisała MPK w Poznaniu ze sponsorem LGBT Grupą Stonewall, wywołała powszechne oburzenie wśród pracowników MPK i później jeszcze większe wśród pasażerów. Problem w tym, że oburzenie poszło swoją drogą, a strach przed utratą pracy swoją. Na 180 motorniczych tylko jeden odmówił udziału w ideologicznej wojnie i zawłaszczaniu przestrzeni publicznej. Co ważne ten BOHATER nie owijał w bawełnę, ale napisał jasną jak słońce notatkę służbową:

  W dniu 10 sierpnia o godz. 14.10 zgłaszając się do pracy na zajezdni, poinformowałem dyspozytora, że podejmę pracę na w/w linii tylko wówczas, gdy zdjęte zostaną flagi tęczowe, czyli reklama wykupiona przez firmę Grupa Stonewall.

  Flagi nie zostały zdjęte i pracownik, żeby uniknąć większych konsekwencji został zmuszony do wzięcia bezpłatnego urlopu na dzień „akcji reklamowej”. Pytam zatem, cóż to jest jeśli nie gwałcenie sumienia człowieka i to warunkach najpodlejszych? Komu się wydaje, że legalizacja pedofilii postulowana przez dewiantów LGBT jest demagogią, niech się zapozna z ich chorymi manifestami, to nie jest demagogia to już jest wręcz statutowe żądanie. Stara talmudyczna zasada, krzycz, że cię gwałcą, gdy sam gwałcisz. Nie boję się „katolickiej inkwizycji”, bo w ogóle nikogo i niczego się nie boję, z wyjątkiem terroryzmu ideologicznego dewiantów i dewiacja nie polega na preferencji seksualnej, tylko na obnoszeniu się i szantażowaniu wszystkich dookoła swoją „seksualnością”.

  Skalę przemocy pokazują liczby przywołane powyżej. Skoro na 180 motorniczych tylko jeden zdecydował się otwarcie przeciwstawić gwałcicielom, to znaczy, że strach przed tego rodzaju agresją i agresorami jest potężny. Tym większy należy się szacunek bohaterskiemu motorniczemu, zdecydowanie większy niż „legendarnej tramwajarce”, łamistrajkowi i żonie zomowca, obecnie stojącej po tej samej stronie, gdzie stał mąż....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hej Ap

  poznañska pyra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  ja tej ciemności nie widzę? ale skoro ona aź tak Cię przeraża jak w tytule Twojego komentarza to zapał lampę - po prostu zacznij myśleć. Pozdrawiam


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Schabowy

  Ap (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  A nad czym mam zacząć myślec?nad Strachem homofobów nie należy rozmyślać trzeba tych biednych ludzi edukować-zeby w końcu sie przestali bać ..ale ja rozumiem.. jak całe życie sie wpieprza schabowe...rozwiń całość

  A nad czym mam zacząć myślec?nad Strachem homofobów nie należy rozmyślać trzeba tych biednych ludzi edukować-zeby w końcu sie przestali bać ..ale ja rozumiem.. jak całe życie sie wpieprza schabowe i jeździ tylko do Mielna na wakacje a ostatnia przeczytaną ksiazka byl rozkład jazdy PKS to horyzonty myślowe sa wąziusieńkie..zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gajdzińska!

  Szklorz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  nie wstyd Ci !!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo