Poznań: w czerwcu Biennale Sztuki dla Dziecka

  Poznań: w czerwcu Biennale Sztuki dla Dziecka

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  XX Biennale Sztuki dla Dziecka

  XX Biennale Sztuki dla Dziecka ©Archiwum CSD

  Od 5 do 21 czerwca „Ocean Dźwięków” zaleje Poznań. Ale będą też wyspy, na których dzieci i młodzież będą mogli się skryć. Innymi słowy - w czerwcu kolejna edycja Biennale Sztuki dla Dziecka.
  XX Biennale Sztuki dla Dziecka

  XX Biennale Sztuki dla Dziecka ©Archiwum CSD

  – U źródeł idei tegorocznego Biennale Sztuki dla Dziecka jest chęć pokazania muzyki w innych dziedzinach sztuki – mówi Hanna Gawrońska z Centrum Sztuki Dziecka. – Podczas tego Biennale muzyka będzie więc głównym bohaterem wszystkich wydarzeń.
  – A tych będzie kilkaset – dodaje Jerzy Moszkowicz, dyrektor CSD. – Zapraszamy na koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle teatralne, filmy. Większość wydarzeń powstaje specjalnie na specjalne zamówienie Biennale.

  Biennale zainauguruje koncert symfoniczny zatytułowany „Przewodnik po orkiestrze, podczas którego zostanie wykonany utwór Benjamina Brittena „The Young Person’s Guide to the Orchestra” w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej i aktorów Teatru Nowego w Poznaniu, a zakończy „Biennalowa niedziela” pełna imprez plenerowych (wokół fontanny przed operą) i koncertów. Pomiędzy będzie można wziąć udział m.in. w wystawie multimedialnej „Granie”, o której organizatorzy mówią, że będzie wymagała od uczestników aktywności ruchowej i umiejętności współpracy w grupie. Podczas Biennale zaplanowano specjalne koncerty Tria Krzysztofa Herdzina, Janusza Radka, Katarzyny Groniec i projekt nadzwyczajny z udziałem Urszuli Dudziak. Ta wybitna artystka jazzowa zaśpiewa wokalizy do muzyki Krzesimira Dębskiego, Jerzego Satanowskiego, Jacka Skowrońskiego wykorzystanej w spektaklach teatralnych zrealizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka.

  W nurcie teatralnym będzie można zobaczyć spektakl „Alicja” w wykonaniu teatru tańca De Stilte, „Zaczarowny flet” Wrocławskiego Teatru Lalek i „Bajki samograjki” w reżyserii Anny Augustynowicz z Teatru Pleciuga w Szczecinie. Prezentacjom towarzyszą warsztaty.

  Imprezy przedpołudniowe adresowane są przede wszystkim do przedszkolaków i uczniów (grupy), popołudniowe dla dzieci, które mogą przyjść z rodzicami lub młodzieży, która może przyjść samodzielnie.
  30 i 31 maja Centrum Sztuki dla Dziecka przeprowadzi casting do Orkiestry AGD. Mogą w niej wziąć udział uczniowie grający już na instrumentach, ale w tym projekcie grać będą na bardzo dziwnych przedmiotach. Zgłoszenia do castingu przez stronę internetową.

  Wydarzenia biennalowe są darmowe lub biletowane. Ceny biletów od 15 zł do złotówki. Można je kupić w kasach CK Zamek, Teatru Animacji lub bilety.24. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie internetowej biennaledladziecka.pl lub na csdpoznan.pl.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo