Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańscy uczniowie przygotowali paczki pomocy do Kamerunu. Transport spakują strażacy

NM
W środę zastęp strażaków z Poznańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 spakował transport pomocy do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej
W środę zastęp strażaków z Poznańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 spakował transport pomocy do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej Redemptoris Missio
W środę zastęp strażaków z Poznańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 spakował transport pomocy do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej. Paczki zostały wcześniej starannie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu.

Do Kamerunu trafi 175 paczek z przyborami szkolnymi, mydłem, szczoteczkami i pastami do zębów o łącznej wadze blisko trzech ton. W miejscowości Abong – Mbang istnieje polski gabinet stomatologiczny, w którym przyjmują dentyści – wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio. Paczki zostały przedwczoraj starannie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. Znajdują się w nich dary od dzieci z całej Polski gromadzone w ramach Akcji „Zaczarowany Ołówek”, „Kup Pan szczotkę”, czy „Podaj mydło!”. Zastęp strażaków z Poznańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 spakował transport pomocy do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej.

W ramach programu „Położna w Afryce” polskie położne i pracujące tam misjonarki zachęcają miejscowe kobiety do rodzenia w izbach porodowych i szpitalach. Porody pod okiem fachowego personelu znacznie zwiększają szanse na przeżycie dziecka i matki.

W przychodni w Garua-Boulai w Kamerunie leczeni są uchodźcy z Republiki Centralnej Afryki, którzy w Kamerunie zamieszkują kilkudziesięciotysięczne obozy dla uchodźców.

Polscy misjonarze prowadzą nie tylko szpitale i przychodnie, ale również szkoły i przedszkola. Szkoły te objęte są programem „Adoptuj szkołę” i to właśnie w tych placówkach oprócz zajęć programowych prowadzona jest nauka mycia rąk i szczotkowania zębów. Oprócz paczek do Republiki Środkowoafrykańskiej trafi również sprzęt ze Szpitala im. T. Dunina w Kościanie: stanowisko do resuscytacji noworodków i lampy do fototerapii.

Sprzęt z Kościana będzie służył w szpitalu w Ngaundaye. To właśnie stamtąd wrócili w grudniu lekarze z Fundacji. Od wielu lat toczy się tam wojna domowa, nie działają żadne instytucje państwowe, działają jedynie szpitale prowadzone przez misjonarzy, ale ich wyposażenie jest bardziej niż skromne. W większości z nich nie ma nawet prądu, a całym wyposażeniem jest kilka łóżek i kilkudziesięcioletnia waga łazienkowa.

Dzięki współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Fundacja pozyskała z Agencji Rezerw Materiałowych łóżka szpitalne do budowanego przez polskich misjonarzy szpitala w RCA.

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski