Poznańskie akademiczki mistrzyniami drugiej połowy! Wysoka porażka Politechniki w Łańcucie!

Radosłąw Patroniak
Odmłodzony zespół koszykarek Poznań City Center AZS nie zwalnia tempa w I lidze. Tym razem podopieczne Ryszarda Barańskiego pokonały w meczu na szczycie u siebie Basket Aleksandrów Łódzki 56:48 (14:20, 12:12, 15:8, 5:8). Akademiczki świetnie spisały się w drugiej połowie, kiedy pozwoliły rywalkom rzucić jedynie 16 "oczek".

Punkty dla poznańskiej drużyny zdobyły: Kinga Woźniak 14, Daria Marciniak 10, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 8, Paulina Adamowicz 5, Patrycja Szelągowska 5, Karolina Budeń 4, Kinga Banach.

Z kolei koszykarze AZS Politechniki Poznań przegrywają w I lidze mecz za meczem. Ekipa Waldemara Mendela w sobotę uległa na wyjeździe Sokołowi Łańcut. Gospodarze wygrali z akademikami 89:64 (23:17, 18:7, 25:21, 23:19).