Program 500+ jest właściwy? Politycy są za, a nawet przeciw

  Program 500+ jest właściwy? Politycy są za, a nawet przeciw

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Program 500+ jest właściwy? Politycy są za, a nawet przeciw
  1/2
  przejdź do galerii
  Sejm rozpocznie dyskusję nad programem „Rodzina 500 +”. Opozycja ma spore wątpliwości. Wypłata pieniędzy miałaby ruszyć od kwietnia. PiS ma większość i przegłosuje swoją koncepcję.
  PiS chce zrealizować przedwyborczą obietnicę wypłaty po 500 złotych na dziecko w rodzinie. W najbliższych dniach w Sejmie rozpocznie się pierwsze czytanie projektu. PiS ma większość głosów i bez przeszkód może przegłosować swoją koncepcję.

  Opozycja zapowiada, że zgłosi poprawki. Bo jej zdaniem projekt odbiega od wcześniejszych obietnic PiS, dyskryminuje samotne matki, może też zrujnować budżet państwa.

  Jest kilka „ale”
  Wątpliwości ma posłanka PSL Andżelika Możdżanowska.

  - Propozycja 500 zł na dziecko wpisuje się w szereg działań prorodzinnych, które wprowadziła koalicja PO-PSL. Ale PiS nie powinno tworzyć teraz progu dochodu 800 zł na osobę, by nastąpiła wypłata na pierwsze dziecko w rodzinie. Taki próg wyklucza wiele samotnych matek czy ojców - mówi Andżelika Możdżanowska.

  Posłanka PSL, jak zapowiada, rozpoczyna akcję mającą na celu wycofanie się przez PiS z progu dochodowego. - Wszystkie dzieci są równe. Można się zastanowić nad wprowadzeniem górnego limitu dla najbogatszych, ale tylko wtedy, jeśli budżet by tego nie uniósł. Będę też apelowała, by rządzący, tak jak zapowiadało PiS, wypłacali pieniądze za okres od stycznia 2016 roku. Czyli jak program ruszy, powinno nastąpić jednorazowe wyrównanie za zaległe miesiące.


  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo