Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program 500 plus. Uwaga! Stracisz pieniądze, jeśli przegapisz bardzo ważny termin!

Karol Pomeranek
Karol Pomeranek
Świadczenie w ramach programu przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Mogą się o nie ubiegać rodzice (matka lub ojciec) oraz opiekun faktyczny w sytuacji, gdy dziecko z nimi zamieszkuje i pozostaje na ich utrzymaniu.
Świadczenie w ramach programu przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Mogą się o nie ubiegać rodzice (matka lub ojciec) oraz opiekun faktyczny w sytuacji, gdy dziecko z nimi zamieszkuje i pozostaje na ich utrzymaniu. pixabay.com
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a chcesz otrzymać świadczenie w ramach ogólnopolskiego programu 500 plus za wszystkie miesiące w okresie rozliczeniowym 2023/2024, koniecznie musisz złożyć wniosek.

Przyjmowanie wniosków o ustalanie prawa do świadczenia wychowawczego na okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął 1 lutego. 30 czerwca mija termin na ich złożenie.

Warto złożyć wniosek o 500 plus jeszcze w czerwcu

- W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w trakcie trwania okresu, po 30 czerwca 2023 r., prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego

- informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj także: Becikowe, kosiniakowe, 500+, zasiłek, rodzinny kapitał - to przysługuje po urodzeniu dziecka w 2023 r.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię. Jak tłumaczyła, jeśli wniosek przekażemy do ZUS jeszcze w czerwcu, to Zakład wypłaci nam świadczenie do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

- Z kolei, jeśli wniosek zostanie wysłany w lipcu, to urząd przekaże środki do 30 września wraz z wyrównaniem od lipca - zaznaczyła szefowa ZUS.

Dla kogo świadczenie 500 plus?

Przypomnijmy, świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 +” przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Mogą się o nie ubiegać rodzice (matka lub ojciec) oraz opiekun faktyczny w sytuacji, gdy dziecko z nimi zamieszkuje i pozostaje na ich utrzymaniu.

Czytaj także: Emerytura 2023: zyskaj od 200 do 500 zł na emeryturze. Jak? Złóż wniosek w odpowiednim czasie - szczegóły

- O świadczenie wychowawcze mogą ubiegać się także osoby sprawujące pieczę zastępczą, tj.: rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, dyrektorzy interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

  • platforma PUE ZUS
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia
  • bankowość elektroniczna

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Sprawdziliśmy, gdzie w Wielkopolsce rodzi się najmniej dzieci, jakie są miasta i powiaty z najmniejszą liczbą urodzin dzieci na 1000 mieszkańców. Wyniki znajdziecie w naszej galerii >>>>

Oto miasta w Wielkopolsce, w których rodzi się najmniej dzie...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski