Projekt Poznań: Co zrobić, by w mieście żyło się lepiej?

Anna Jarmuż
Co zrobić, aby w Poznaniu żyło się lepiej? Poprawić transport, oświatę i kulturę. Nad tym planują zastanowić się pomysłodawcy "Projektu Poznań". W sobotę 3 marca rozpocznie się cykl debat na temat różnych dziedzin życia.

Pierwsze spotkanie zostanie poświęcone kwestii transportu w Poznaniu i aglomeracji (o godz. 10, sala sesyjna urzędu miasta). W dyskusji wezmą udział eksperci z Instytutu Sobieskiego, Politechniki Poznańskiej i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

- Chcieliśmy wywołać dyskusję na temat problemów w mieście. W naszej ocenie sytuacja nie jest dobra, dlatego należy nad nią popracować - tłumaczy Szymon Szynkowski vel Sęk, rady PiS i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.

CZYTAJ TEŻ:
POZNAŃ: KONSULTACJE SPOŁECZNE NA TEMAT REWITALIZACJI ŚRÓDMIEŚCIA

Dwa tygodnie po każdej dyskusji odbędzie się debata robocza. Wezmą w niej udział osoby, które wyrażą chęć działania.

- Nie chcemy nic nieznaczącej dyskusji. Dlatego, omówimy wnioski, które wypłyną z debaty, a na ich podstawie sformułujemy konkretne postulaty. Zostaną one przedstawione Radzie Miasta - wyjaśnia Szymon Szynkowski vel Sęk.

Pomysłodawcy "Projektu Poznań" chcą zorganizować cykl debat. Będą się one odbywać co dwa miesiące lub raz na kwartał. Osoby, które nie wezmą udziału w debacie mogą wyrazić swoją opinię na stronie internetowej lub portalu facebook.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Balsam
szymon Szynkowski na niczym się nie zna. On słucha co gdzie gra. Jego dziwne i bezskuteczne działania w komisji rewizyjnej przestały wystarczać, to teraz zabrał sie za pracę pseudo naukowa z kórej nic nie będzie, bo nie koreluje z instytucjami miasta a szynkowski i PiS maja tyle do powiedzenia obecnie jak i w czasie gdy Grobelny podpisywal umowę z Kulczykiem. PiS nawet gdyby mógł cos zrobic dla społeczeństwa miasta i mógł ukarać Grobelnego to i tak tego nie zrobi w obawie o swoje 4 litery własną pozycje w koteriach rady miasta i nie nie mogli by wykazac sie wobec swoich mocodawców, kórzy im płacą. gdyby szło o cmentarz albo fikcyjne ruchy, to czemu niem, ale naraząc się nie będą. Dlaczego ci radni nosza miano radnych PiS. Nie wiadomo. Ich szef Dziuba sam nic nie zrobił, Grobelnego jako wiceszef NIK potraktował jak niegrzeczną dziewczynkę, personalnie nie cche się narazać a od swoich radnych wymaga, jakby w PIS był od wczoraj.
p
poznaniak
Jak to co zrobic ? Pozbyć sie szkodników - PRO i większość PO (kumoterstwo i nepotyzm, działania antypoznańskie) oraz wymienić znaczną część dyrektorów w UMP (ZTM, ZDM, Wydz. Oświaty, WGKiM) w ich miejsce wprowadzić fachowców którzy oprą swe działania na fachowcach a nie na znajomych. No i ostatnie, niemniej wazne - podziękować osobie, która marazm i sobiepaństwo popiera i utrzymuje w Poznaniu - R. Grobelnemu. Bylo nam z panem miło, ale my chcemy by było uczciwie, rzeczowo i propoznańsko, a pan nie wie co to znaczy. Jakiejś inne postulaty ?
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie