Przełamanie siatkarek Enei Energetyka w Krośnie. Poznanianki wygrały bez straty seta i pokazały, że potrafią grać efektownie i skutecznie

Tak poznańskie siatkarki świętowały premierowe zwycięstwo w rozgrywkach I ligi
Tak poznańskie siatkarki świętowały premierowe zwycięstwo w rozgrywkach I ligi Archiwum Enei Energetyka
Zawodniczki Enei Energetyka przełamały się w I lidze siatkarek. Odmłodzony zespół Marcina Patyka wygrał w sobotę bez straty seta z Karpatami w Krośnie.

Po dwóch porażkach u siebie z zespołami obecnie najwyżej notowanymi, a więc    z liderem Sokołem i wiceliderem LOS, poznanianki pojechały na Podkarpacie z przekonaniem, że do trzech razy... sztuka.

Od początku w Krośnie grały z wiarą w zwycięstwo i choć pierwszego seta wygrały na przewagi, to w kolejnych partiach pokazały, że potrafią utrzymać dobry poziom gry i pójść za ciosem. Inwazja mocy energetycznych dziewczyn najbardziej widoczna była w trzeciej odsłonie spotkanie, kiedy przyjezdne prowadziły już 8:2 i 20:11. Najwięcej punktów dla gości zdobyła Zofia Sobanty, która wreszcie była prawdziwą liderką poznańskiej drużyny w    ataku. Dobrze zagrała w sumie cała drużyna i to w każdym elemencie gry.

Warto dodać, że w tygodniu nasze siatkarki rozegrały mecz I rundy wstępnej w Pucharze Polski, łatwo pokonując niżej notowanego rywala, UKS OPP Powiat Kołobrzeski (II liga) 3:0. W II rundzie wstępnej siatkarki Enei Energetyka zmierzą się z bardziej wymagającym przeciwnikiem, a mianowicie zagrają u siebie z BAS Białystok.

I liga siatkarek: Karpaty Krosno – Enea Energetyk Poznań 0:3 (23:25, 18:25, 19:25)
Enea Energetyk: Ziółkowska, Regulska, Sobanty, Senica, Niwald, Nastawska, Stryjak (libero)
MVP:    Zofia Sobanty.
Inne wyniki: Nike Węgrów – SMS Szczyrk 3:0, Płomień Sosnowiec – KS Piła 1:3, Sokół Mogilno – LOS Nowy Dwór 3:2, BAS Białystok – San-Pajda Jarosław 3:1.
Kolejność: 1. Sokół 8 pkt, 2. LOS Nowy Dwór 7, 3. BAS 7, ...9. Enea Energetyk 3.