Przygotowania Lecha II Poznań mogą napawać optymizmem - lechici zremisowali z pierwszoligowcem. "Intensywność jest na wysokim poziomie"

Maksymilian Dyśko
Rezerwy Kolejorza dobrze spisują się w grach kontrolnych, przygotowujących do rundy wiosennej. Adam Jastrzebowski
Rezerwy Lecha Poznań mają za sobą dwa sparingi. W pierwszym młodzi lechici wygrali z trzecioligowym Stilonem Gorzów Wielkopolski (1:0), po bramce Filipa Wolskiego w ostatnich minutach gry. W sobotę (27.01) podopieczni trenera Artura Węski mieli okazję zmierzyć się z wyżej notowanym rywalem i popracować nad innymi aspektami.

W sobotnie popołudnie rezerwy Kolejorza zmierzyły się z pierwszoligowym GKS Katowice, na boisku w Opalenicy. Trener Artur Węska postanowił dokonać dwóch zmian wyjściowej jedenastce, względem pierwszego sparingu. Na bokach obrony wystąpili Ksawery Kukułka i Karol Kalata, kosztem Macieja Orłowskiego, a w miejsce Igora Brzyskiego pojawił się Jan Niedzielski.

Po blisko 30 minutach podopieczni trenera Artura Węski objęli prowadzenie. Po odbiorze futbolówki przez Bartłomieja Juszczyka, dokładnym i dalekim zagraniem popisał się Jan Niedzielski, który wypatrzył Igora Kornobisa. Ten wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i wpisał się na listę strzelców. Do 89. minuty lechici utrzymywali prowadzenie, jednak na minutę przed końcem meczu padła bramka na 1:1. Bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Mateusz Marzec. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem i młodzi lechici nie odnieśli porażki podczas tegorocznych przygotowań.

- Aktualnie znajdujemy się w momencie przygotowań do rundy wiosennej - intensywność jest na bardzo wysokim poziomie i liczba jednostek treningowych w tygodniu dawała już o sobie znać w kontekście fizycznym. Sparing z GKSem Katowice był dla nas dodatkowym wyzwaniem podczas tego okresu oraz ciekawą możliwością sprawdzenia się na tle pierwszoligowego rywala. Uważam, że jako zespół wypadliśmy dobrze, lecz oczywiście było czuć to na boisku, że GKS ma w swoim składzie wielu doświadczonych i bardzo dobrze grających z piłką zawodników. My natomiast nie byliśmy bierni i momentami z tej większej przewagi ze strony przeciwnika udawało nam się tworzyć groźne sytuacje bramkowe i realnie zagrażać rywalowi

- powiedział strzelec bramki, Igor Kornobis.

Młodzi lechici w nadchodzącym tygodniu rozegrają dwie gry kontrolne. W środę (31.01) odbędzie się wewnętrzny sparing, natomiast w sobotę (3.02) rezerwy Kolejorza zmierzą się z kolejnym pierwszoligowcem. Ich rywalem będzie Chrobry Głogów.