18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Punkty Pawła Hybiaka dały zwycięstwo koszykarzom AZS Politechnika Poznań w meczu z WKK Wrocław

Karol Kaminski
Paweł Hybiak zdobył zwycięskie punkty dla AZS Politechnika Big Plus
Paweł Hybiak zdobył zwycięskie punkty dla AZS Politechnika Big Plus Grzegorz Dembiński
Koszykarze AZS Politechniki Big Plus Poznań na dwie sekundy przed końcem spotkania zapewnili sobie zwycięstwo 74:72 nad beniaminkiem pierwszej ligi, WKK Wrocław. Zwycięskie dwa punkty zdobył niezawodny w zeszłym sezonie rozgrywający Paweł Hybiak. – To był bardzo trudny mecz. Zespół WKK nie jest typowym beniaminkiem, który wszedł do ligi i jest jednym z najsłabszych zespołów – mówił po spotkaniu Paweł Hybiak.

Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej kwarcie AZS Politechnika prowadził już sześcioma punktami, ale WKK samymi rzutami wolnymi zmniejszył stratę do tylko jednego punktu. Mając w pamięci zeszłotygodniową przegraną z innym beniaminkiem, MCKiS Jaworzno, kibice drużyny z Poznania mogli obawiać się tego, co przyniosą druga i kolejne kwarty.

W drugiej kwarcie zespół z Wrocławia objął prowadzenie, ale Adam Metelski nie pozwalał przeciwnikowi odskoczyć na więcej punktów i dwa razy doprowadzał do remisu. Bardzo dobra celność rzutów za trzy punkty Łukasza Ulchurskiego i Tomasza Baszaka pozwoliła gospodarzom zakończyć pierwszą połowę z czteropunktowym prowadzeniem.

Kolejne odsłony spotkania to wymiana ciosów. Silniejsi byli jednak poznaniacy, w szczególności dwaj najlepsi zawodnicy poprzedniego sezonu, Hybiak i Metelski, których celne rzuty pozwoliły AZS utrzymać czteropunktową przewagę przed ostatnią kwartą. W ostatniej części meczu WKK doprowadził do wyrównania 72:72, ale świetny w tym spotkaniu Hybiak dał w ostatnich sekundach zwycięstwo swojej drużynie. Rozgrywający AZS zdobył w sobotę 17 punktów. Jeszcze lepiej spisał się Metelski, który zapisał na swoje konto 20 punktów. To dużo lepiej w porównaniu z meczem z Jaworznem, gdzie obaj zawodnicy łącznie rzucili tylko 11 punktów.

– Dziś zagraliśmy w miarę równe zawody, poza czwartą kwartą, gdzie na chwilę się pogubiliśmy. Na szczęście w końcówce przyszło opamiętanie i Paweł Hybiak doskonale rozwiązał wcześniej zaplanowaną akcję – mówił po spotkaniu trener AZS Politechniki Big Plus, Waldemar Mendel.

Kolejne spotkanie zespół z Poznania rozegra z Dąbrową Górniczą, która mimo sobotniej porażki ze Zniczem Pruszków będzie faworytem.

– Nie mamy dużych szans na zwycięstwo z Dąbrową, ale zwycięstwo z WKK nas zmobilizowało i z pewnością podwyższyło morale zawodników – oceniał trener Mendel.

AZS Politechnika Big Plus Poznań – WKK Wrocław 74:72 (15:14, 27:24, 12:12, 20:22)

AZS Politechnika Big Plus: Metelski 20, Hybiak 17 (1x3), 11 Baszak 11 (3x3), Ulchurski 11 (3x3), Stankiewicz 7 (1x3), Sobkowiak 4, Szydłowski 4, Rostalski 0, Rutkowski 0;

WKK: Ł. Diduszko 17 (3x3), Koelner 17 (4x3), Leńczuk 14 (2x3), Szpyrka 10, Grzeliński 6, B. Diduszko 5 (1x3), Niesobski 3 (1x3), Kolowca 0, Bochenkiewicz 0, Trojan 0.