MKTG SR - pasek na kartach artykułów
2 z 5
Bartosz Mrozek 5...

Radomiak - Lech 2:2. Pereira jak rasowy napastnik, Salamon jak profesor, ale szkoda punktów. Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza

BRAMKARZ I OBROŃCY

Bartosz Mrozek 5
Nie zawsze pewny, ale w 41 minucie popisał się dobrą interwencją przy strzale Henrique. Zachował też zimną krew w 71 min. kiedy z bliska uderzał ponownie Henrique. Utraty goli nie potrafił zapobiec.

Joel Pereira 7
Gol i asysta. To był jego kozacki mecz, bo przecież jest obrońcą. Najpierw pięknie wystawił piłkę Kwekwe. To było jego piątą asystę w ekstraklasie w tym sezonie. W pierwszej połowie zasłużył też na brawa za dokładne przerzuty piłki i zaangażowanie przy ofensywnych akcjach. Gol na 2:0 był z gatunku "palce lizać". Zachował się w polu karnym niczym rasowy napastnik. Spokój, kiwka i strzał nie do obrony.

Bartosz Salamon 6
Ile znaczy dla Kolejorza, pokazał ten mecz. Jego występ w podstawowym składzie, był małą niespodzianką, choć przed meczem van den Brom mówił, że jest gotowy do gry. Siedmiomiesięczna przerwa musiała odbić się na jego dyspozycji, ale trzeba przyznać, że wprowadził do gry obronnej Kolejorza sporą jakość. Na początku wygrał trzy pojedynki główkowe, potem popisał się podaniem przez dwie linie do Velde, a w końcówce pierwszej połowy toczył twarde pojedynki z Henrique oraz Semedo.

Antonio Milić 5
Dobrze współpracował z Salamonem w pierwszej odsłonie, choć gospodarze kilka razy napędzili poznańskiej obronie stracha. Ale gdy ma się takiego partnera jak "Sali" drobne błędy uchodzą płazem.

Alan Czerwiński 5
Jego obecność w wyjściowej "11" też była zaskoczeniem. Początkowo miał sporo kłopotów z Luizao, ale potem spisywał się lepiej. Po jego akcji w 49 minucie Pereira zdobył drugą bramkę, więc jego występ trzeba ocenić pozytywnie.

Odwołano odejście Dawida Szwargi z Rakowa!