Radwańska melduje się w IV rundzie, ale po nerwowym meczu

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Barborę Strycovą
    1/11
    przejdź do galerii

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Barborę Strycovą ©Christophe Ena

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Barborę Strycovą 6:2, 6:7(6-8), 6:2 w III rundzie French Open. O ćwierćfinał popularna "Isia" zagra z Bułgarką Cwetaną Pironkową, która niespodziewanie łatwo rozprawiła się z Amerykanką Sloane Stephens 6:2, 6:1.
    W drugim secie doszło do tie-breaka. Krakowianka objęła prowadzenie 4:2. Strycova popełniała błędy – zbyt pochopnie chodziła do siatki, co skrzętnie wykorzystywała nasza tenisistka. Ambitna Czeszka ponownie wróciła jednak do gry. Cierpliwie prowadziła wymiany z głębi kortu, a Polka myliła się, przegrywając tie-breaka 6:8. W trzecim secie wiceliderka rankingu WTA już na początku dwukrotnie przełamała rywalkę i utorowała sobie drogę do zwycięstwa w całym meczu.