Pan Sławomir to miał szczęście. Ledwo co wszedł do lasu niedaleko Czudca, a znalazł dorodne bliźniacze borowiki. Po zważeniu miały 1,1 kg. Wynik z Podkarpacia to tegoroczny rekord.

 

 

- Byłem na grzybach i znalazłem naprawdę duży okaz bliźniaczych borowików, które ważyły dokładnie waga 1,1 kilograma - pochwalił się  pan Sławomir.

 

Po sprawdzeniu w "nowinowych" zasobach, okazuje się, że w tym roku takich zrośniętych borowików jeszcze nikt nie znalazł. Owszem w ubiegłym roku, nieco bliżej jesieni znajdowano większe okazy, np. w Bieszczadach znaleziono prawdziwka, który ważył ponad półtora kilograma.

 

Chcieliśmy dowiedzieć się, gdzie dokładnie rosną takie dorodne prawdziwki? Jednak pan Sławomir zbyt dokładny nie był. Jedyne co powiedział to: - Grzyby zostały znalezione na Przedmiesciu Czudeckim, około 20 km od Rzeszowa w tzw. "Wielkim lesie". Rosły sobie normalnie, jakieś 5 metrów od leśnej drogi.

Szczęśliwy znalazca przyznał tylko, że  znalezienie bliźniaczych borowików, zajęło mu tylko najwyżej 20 minut od momentu wejścia do lasu.