Rewelacyjni piłkarze Warty wygrali po raz szósty

MAC, LUMAR
Piłkarze Warty wygrali po raz szósty
Piłkarze Warty wygrali po raz szósty Adrian Wykrota
Sześć meczów – sześć zwycięstwo, taki świetny początek rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi notuje drużyna Warty Poznań. W sobotę Warta odniosła szóste zwycięstwo w sezonie, wygrywając na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 1:0 (0:0) i z kompletem 18 punktów pozostaje liderem tabeli.

Mecz w Wejherowie był bardzo wyrównany przez ponad godzinę, a sytuacji strzeleckich z obu stron nie było wiele. Jedyną bramkę, jak się okazało na wagę wygranej poznańskich zielonych, strzelił w 68. minucie wprowadzony na boisko po przerwie Adrian Szynka, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu na polu karnym Gryfa kierując piłkę do siatki.

Od tego momentu zarysowała się przewaga poznaniaków i aż dziwne, że zwycięstwo podopiecznych trenera Petra Nemeca nie wypadło okazalej, bo dwóch idealnych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał w 83. minucie oraz chwilę później Adrian Cierpka. W pierwszym przypadku ofensywny pomocnik Warty po idealnym podaniu nie trafił w piłkę będąc pięć metrów od bramki rywali, natomiast po chwili przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Gryfa, trafiając piłką wprost w niego. Adrian Cierpka nie miał zresztą w tym spotkaniu szczęścia, gdyż w 80. minucie także był bliski zdobycia gola po bardzo ładnym strzale głową. Wówczas bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Podkreślić należy, że w czwartym spotkaniu z rzędu zieloni nie stracili gola. Co ważniejsze defensywa spisywała się w Wejherowie bardzo pewnie, nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod bramką Adriana Lisa.

Warta w fotelu lidera pozostanie przynajmniej do poniedziałkowego wieczoru. Poznańskich zielonych może wyprzedzić Radomiak, jeżeli w poniedziałkowym spotkaniu w roli gości pokona w Radomiu Gwardię Koszalin różnicą co najmniej pięciu bramek, a przy zwycięstwie czterobramkowym, strzeli beniaminkowi przynajmniej sześć goli.

W następnym spotkaniu Warta w sobotę 2 września podejmie ma własnym boisku przy ulicy Droga Dębińska Błękitnych Stargard (godz. 17).

Gryf Wejherowo – Warta Poznań 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Adrian Szynka (68).
Gryf:  Ferra – Regliński (46. Gabor), Wicki żk, Kamiński, Goerke (73. Ptak) – Brzuzy, Nadolski, Wicon (66. Trąbka), Kolc żk, Maciejewski) – Gierszewski.
Warta: Lis – Patrzykąt żk,, Kieliba, Dejewski, Jasiński – A. Laskowski, Marciniak, Biegański (78. Grobelny), Cierpka, Fiedosewicz żk (46. Szynka żk) – Antkowiak, (46. Sanocki).