Rezerwy Lecha pokonały 4:3 Polonię Środa i umocniły się na fotelu lidera piłkarskiej trzeciej ligi

Najciekawszym spotkaniem sobotniej dziewiątej kolejki rozgrywek trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej był mecz lidera Lecha II Poznań z zajmującą dotychczas trzecią pozycję Polonią Środa Wielkopolska. Rezerwy Kolejorza, choć dwukrotnie musiały odrabiać straty, wygrały ostatecznie 4:3, umacniając się na czele tabeli.

Na stadionie we Wronkach emocji naprawdę nie brakowało. Przyjezdni objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Podopieczni Patryka Kniata wyrównali po dwudziestu minutach, ale na początku drugiej połowy ponownie prowadzili średzianie. Tym razem odpowiedź poznaniaków była jeszcze bardziej zabójcza. Po dziewięciu minutach był remis, a po kolejnych 11, już 4:2 dla rezerw Kolejorza. Zespół Czesław Owczarka nie rezygnował, lecz zdołał już tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Na więcej lechici nie pozwolili, choć czasu na zmianę rezultatu było jeszcze sporo.

Padło aż siedem bramek, a powinno ich być jeszcze więcej, bo oba zespoły nie zmarnowały wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Lechici wygrali szczęśliwie. Przez większą część meczu przeważali goście, oni mieli więcej okazji do zdobycia goli. Między innymi przy stanie 1:1, w ostatnich sekundach pierwszej połowy, Jakub Solarek nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Polonii strzelił silnie, lecz bramkarz Lecha II Maciej Gostomski wyczuł intencje egzekutora jedenastki i popisał się skuteczną interwencją wybijając piłkę na róg.

Największą niespodziankę sprawili piłkarze GKS Dopiewo wygrywając na wyjeździe z dotychczasowym wiceliderem Startem Warlubie. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotował Sokół Kleczew, wygrywając przed własną widownią z Unią Swarzędz. Jedynego gola, na wagę trzech punktów dla gospodarzy, uzyskał 20. minut przed końcem Mikołaj Pingot.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Polonia 1912 Leszno. Podopieczni Jerzego Radojewskiego nadspodziewanie pewnie pokonali u siebie mającą duże aspiracje Wdę Świecie. Nadspodziewanie trudną przeprawę miała natomiast Nielba Wągrowiec, która jeszcze pięć minut przed końcem przegrywała u siebie z Notecianką Pakość 1:2. Wągrowiczanie najpierw doprowadzili jednak do wyrównania, a już w doliczonym czasie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 3:2.

Po cenne trzy punkty sięgnął beniaminek Grom Plewiska, który na wyjeździe pokonał 4:2 zamykającą tabelę Cuiavię Inowrocław, jedyny zespół bez zwycięstwa w sezonie (zaledwie jeden remis).. Inny beniaminek z naszego regionu, Centra Ostrów Wielkopolski przegrał w Mogilnie, co gospodarzom dało awans na pozycję wicelidera ze stratą trzech punktów do prowadzącego Lecha II. Kompromitującej porażki 0:7 doznała natomiast w Solcu Kujawskim drużyna Fogo Luboń.

Piłkarze zaprezentowali w sobotę świetną skuteczność. W dziewięciu spotkaniach padło aż 37 bramek, co daje średnią ponad cztery gole na mecz. W klasyfikacji strzelców, mimo. że nie powiększyli swojego dorobku,. nadal prowadzą z ośmioma golami na koncie Adrian Kural (Start Warlubie) i Krzysztof Szal (Pogoń Mogilno).

9. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (1:1). Bramki: 0:1 Marcin Falgier (2), 1:1 Wiktor Witt (22. karny), 1:2 Łukasz Przybyłek (54. karny), 2:2 Marcin Gawron (63), 3:2 Maciej Orłowski (66), 4:2 Dominik Chromiński (74), 4:3 Damian Buczma (80).

Nielba Wągrowiec - Notecianka Pakość 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 Adrian Pietrowski (13), 1:1 Dariusz Swojnóg (60), 1:2 Karol Fortuna (71), 2:2 Marcin Ankudowicz (85. karny), 3:2 Jacek Figaszewski (90+2).

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 1:0 (0:0). Bramka: Mikołaj Pingot (70).

Start Warlubie – GKS Dopiewo 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Adrian Wojtkowiak (50), 0:2 Jakub Budzyń (55).

Polonia 1912 Leszno – Wda Świecie 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Bogumił Ceglarek (12. karny), 2:0 Artur Krawczyk (63), 3:0 Krawczyk (74).

Elana Toruń – Włocłavia Włocławek 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Michał Skonieczny (31), 0:2 Piotr Gląba (75), 0:3 Kamil Kuropatwiński (89).

Unia Solec Kujawski – Fogo Luboń 7:0 (2:0). Bramki:
1:0 Paweł Olszewski (14), 2:0 Dariusz Imbiorowicz (21. samobójcza), 3:0 Dawid Paczkowski (54), 4:0 Dawid Janicki (65), 5:0 Szymon Raczyński (77. karny), 6:0 Raczyński (83), 7:0 Kamil Nytko (90).

Pogoń Mogilno – Centra Ostrów Wielkopolski 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Mikołaj Plewa (53), 2:0 Wiktor Mrówczyński (57), 2:1 Dawid Piróg (74).

Cuiavia Inowrocław – Grom Plewiska 2:4 (2:2). Bramki: 0:1 Mateusz Klichowicz (16), 1:1 Sebastian Hulisz (21), 1:2 Jakub Smura (33), 2:2 Hulisz.(45), 2:3, Łukasz Leda (48), 2:4 Klichowicz (89).