Rezerwy Lecha Poznań poznały rywala w Pucharze Polski. Sokół Kleczew wygrał z Unią Swarzędz i zagra na szczeblu krajowym

Maksymilian Dyśko
Piłkarze Sokoła Kleczew pokonali w finale Unię Swarzędz 2:0.
Piłkarze Sokoła Kleczew pokonali w finale Unię Swarzędz 2:0. Sokół Kleczew
Sokół Kleczew pokonał Unię Swarzędz (2:0) w finałowym spotkaniu o Puchar Polski na szczeblu WZPN. Autorami zwycięskich trafień zostali Krystian Pawlak i Michał Zimmer. Warto zaznaczyć, że po 9 latach przerwy, wojewódzki puchar wrócił do Kleczewa. Teraz podopiecznych Łukasza Cichosa czeka rywalizacja na szczeblu krajowym od pierwszej rundy.

Sokół Kleczew zagra od pierwszej rundy w Pucharze Polski

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy od początku prowadzili grę i kontrolowali spotkanie. Ataki Sokoła były kreowane bocznymi sektorami boiska i w 15. minucie podopieczni trenera Cichosa wyszli na prowadzenie. Po rykoszecie o piłkę w polu karnym walczył Grobelny, ale ostatecznie padła ona łupem Pawlaka, który ze wszystkich zawodników najprzytomniej zachował się w polu karnym.

Z kolei unici w dalszym ciągu mieli problem ze skuteczną grą, co było widać zarówno w defensywie i ofensywie. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa byli przyćmieni postawą Sokoła i nie mieli pomysłu na grę.

Pod koniec pierwszej połowy arbiter wskazał na wapno i mogło być już po meczu. Jedenastkę zmarnował jednak Tomasz Kowalczuk, a Mateusz Kustosz popisał się dobrą interwencją.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. W 50. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Tomasz Kowalczuk perfekcyjnie dośrodkował na głowę Michała Zimmera, a ten strzałem po dalszym słupku pokonał golkipera Unii. Wynik nie uległ już zmianie i Sokół mógł cieszyć się ze zwycięstwa w wojewódzkim Pucharze Polski.

Tym samym wojewódzki Puchar Polski po raz czwarty trafił w ręce kleczewskiej drużyny. Sokół Kleczew

Rezerwy Lecha Poznań poznały rywala w rundzie wstępnej Pucharu Polski

Podopieczni trenera Łukasza Cichosa zagrają od pierwszej rundy i na swojego rywala będą musieli jeszcze poczekać. Z kolei rezerwy Lecha Poznań zagrają w rundzie wstępnej z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się 9 sierpnia. Zwycięzcy awansują do I rundy, w której wezmą udział wraz z 14 przedstawicielami PKO BP Ekstraklasy, również 16 z pierwszej ligi, a także taką samą liczbą triumfatorów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Łącznie będzie to 56 drużyn, które utworzą 28 par. Spotkania te odbędą się 27 września.

Różnie potoczyły się losy piłkarzy, którzy opuścili Lecha Poznań. By dowiedzieć się, co się z nimi działo przejdź dalej -->

Jak radzili sobie byli piłkarze Lecha Poznań w swoich klubac...