Jacek Kmiecik
EPA/PAP
FC Barcelona pokonała AC Milan 1:0 w przedsezonowym meczu towarzyskim na Elligtant Stadium w Las Vegas. Jedynego gola spotkania strzelił Ansu Fati w 55. minucie. Polski goleador Robert Lewandowski rozpoczął sparing na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł od poczatku drugiej połowy.

Asystę przy bramce Ansu Fatiego zaliczył Alex Balde.

Lewandowski wszedł dopiero po przetrwie

Barcelona przystąpiła do meczu w składzie zbliżonym do wyjściowego. Robert Lewandowski wszedł po przerwie, zmieniając Ferrana Torresa, który grał od początku meczu. Rezerwowym w tym sparingu był także podstawowy bramkarz Barcy, Marc-Andre ter Stegen. Nie zagrał również skrzydlowy Ousmane Dembele, kóry szykuje się do odejścia do paris Sait-Germain.

Po raz pierwszy na boisku z kapitańską opaską pojawił się urugwajski obrońca Ronald Araujo.

Trzy zwycięstwa w czterech sparingach Barcelony

Przed tym spotkaniem Barcelona rozegrała trzy mecze kontrolne, z których dwa wygrała z Vissel Kobe 2:0, a także w El Clasico z Realem Madryt 3:0 i poniosła jedną porażkę z Arsenalem Londyn 3:5.

AC Milan również wziął udział w trzech meczach kontrolnych, wygrywając tylko raz z Lumezzane 7:0. W kolejnych sparingach meczu „Rossoneri” przegrali z Realem Madryt 2:3 i Juventusem Turyn 2:2 (3-4 w rzutach karnych).

Xavi o odejściu Dembele do PSG

Po meczu z Milanem trener Barcelony, Xavi Hernandez wypowiedział się na temat odejścia z klubu skrzydłowego Ousmane'a Dembele.

– Dembele był bezpośredni i poprosił o zwolnienie. Ma ofertę z PSG. Nie możemy z nimi konkurować. To jest jego decyzja. Wydaje mi się to brzydkie, ponieważ myślę, że bardzo się o niego troszczyliśmy, aby był szczęśliwy. Ale zdecydował się wyjechać. Takie jest prawo rynku. Powiedział mi, że rozmawiał z Luisem Enrique i Al-Khelaifim i nic nie można z tym zrobić. Nie mógł mi powiedzieć, jaki był prawdziwy powód odejścia. Ale myślę, że to indywidualna sprawa każdego. To, co czuję, nie ma znaczenia. Życzę mu powodzenia, ale jestem trochę rozczarowany

– powiedział Xavi.

Milan rozegra swój kolejny mecz towarzyski 8 sierpnia z Monzą, a Katalończycy tego samego dnia zmierzą się z Tottenhamem.