SAMORZĄDOWIEC WIELKOPOLSKI Oceniliśmy rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosowanie zakończone. Sprawdź wyniki!

Znamy już termin Wyborów Samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

ZOBACZ LIDERÓW PLEBISCYTU

Zakończyliśmy wielki plebiscyt Samorządowiec Wielkopolski - Oceniamy Władze, w którym można było głosować na każdego radnego i każdego włodarza z naszego województwa oceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna była dobrym sprawdzianem popularności dla lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na WŁODARZY:

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na RADNYCH:

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

PoznańKalisz
KoninLeszno
chodzieski czarnkowsko-trzcianecki
gnieźnieński gostyński grodziski
jarociński kaliski kępiński
kolski koniński kościański
krotoszyński leszczyński międzychodzki
nowotomyski obornicki ostrowski
ostrzeszowski pilski pleszewski
poznański rawicki słupecki
szamotulski średzki śremski
turecki wągrowiecki wolsztyński
wrzesiński złotowski
Sejmik Województwa Wielkopolskiego

- Nasz plebiscyt może być formą podziękowania tym włodarzom, którzy aktywnie, uczciwie i rzetelnie pracowali na rzecz mieszkańców, wpływając na poprawę jakości ich życia - uważa Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. - Ale w ramach plebiscytu mieszkańcy mogą też wyrazić swoją krytyczną opinię o słabych, nieaktywnych czy nieuczciwych samorządowcach. Generalnie jednak uważam, że samorząd jest fundamentem demokracji, który wpływa na rozwój lokalny i regionalny małych ojczyzn. A więc na to, jak nam i naszym dzieciom będzie się powodziło w przyszłości - dodał Adam Pawłowski.

Oceniamy włodarzy

W wielkim plebiscycie samorządowym można było głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki rankingu, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytułu i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

Radny na medal w każdej radzie gminy, miasta i powiatu

Głosy będzie można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców Wielkopolski zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

Wielka gala samorządowa na zakończenie kadencji

Gala Samorządowiec Wielkopolski 2014-2018
odbędzie sie 9 października o godz. 12
w Hotelu IOR Centrum Kongresowe. Wszyscy laureaci plebiscytu odbiorą na niej medale Województwa Wielkopolskiego i dyplomy. Trzej prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Wielkopolski.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do poniedziałku, 17 września do godz. 22.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się pod koniec września.

Informacji udziela Milena Kochanowska
tel. 502 499 786 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-17)
e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski