Siatkarki Enei Energetyka nie ugrały seta, ale i tak zaimponowały walecznością. Trener poznanianek apeluje o cierpliwość

Trener Marcin Patyk w rozmowie ze swoimi podopiecznymi
Trener Marcin Patyk w rozmowie ze swoimi podopiecznymi Waldemar Wylegalski
Odmłodzony Enea Energetyk napędził strachu jednemu z faworytów rozgrywek. Mimo ambitnej postawy poznańskich siatkarek mecz z Sokołem Mogilno zakończył się dla    nich porażką 0:3.

Pierwsze piłki, podobnie jak tydzień temu w starciu z LOS Nowy Dwór, sparaliżowały ekipę Marcina Patyka. Od stanu 2:8 w zespole energetycznych dziewczyn nastąpiło jednak przebudzenie. Mozolne odrabianie strat mogło nawet zakończyć się spektakularną wygraną seta, gdyby nie zagrywki Martyny Szczepuły, byłej atakującej poznańskiej drużyny. Późniejsza MVP meczu trzy razy huknęła z wyskoku i podcięła skrzydła poznaniankom.

W drugim secie dość długo toczyła się wyrównana walka, ale znów w końcówce górę wzięło doświadczenie drużyny z Mogilna, w której oprócz wspomnianej Szczepuły można było zobaczyć inne siatkarki dobrze znane w stolicy Wielkopolski, czyli Weronikę Fojucik czy libero Julitę Rafałko. Najbardziej wyrównana była trzecia partia. Miejscowe miały dwa punkty przewagi, ale w decydującym momencie znów zabrakło im zimnej krwi i kończącego ataku.

– Dla mnie to była kolosalna różnica w stosunku do pierwszego spotkania. Naprawdę niewiele dzieliło nas od wygrania seta. Myślę, że z czasem będziemy wygrywać też wyrównane końcówki i pokazywać maksymalną koncentrację w kluczowych momentach meczu – tłumaczył trener Marcin Patyk.

Według niego wymierne efekty lepszej gry mogą przyjść już w najbliższych tygodniach.

– Wiem, że teraz czeka nas sesja wyjazdowa, ale ten zespół stać już na wygrane z teoretycznie słabszymi zespołami niż Sokół. Na pewno do Krosna i pozostałych miasta pojedziemy z nadzieją na zwycięstwo – dodał szkoleniowiec poznanianek.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań – Sokół Mogilno 0:3 (23:25, 20:25, 23:25)
Enea Energetyk: Ziółkowska, Regulska (5), Sobanty (8), Senica (10), Niwald (14), Nastawska (6), Stryjak (libero) oaz Pietrzak, Witczak (libero).
MVP meczu: Martyna Szczepuła (Sokół).
Inne wyniki: SMS Szczyrk – Legionovia 2:3, Nike Węgrów – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, San-Pajda Jarosław – Solna Wieliczka 3:0, Wieżyca Stężyca – Płomień Sosnowiec 3:0, Enea KS Piła – Karpaty Krosno 3:1 , MKS Imielin – BAS Białystok 3:2.