Siatkarki Enei Energetyka Poznań stoczyły heroiczny bój z Sokołem Mogilno. Zdobyły być może bezcenny punkt w walce o fazę play-off I ligi

Siatkarki Enei Energetyka Poznań miały sporo powodów do radości w niedzielnym meczu z dużo bardziej doświadczonym Sokołem Mogilno Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Trzeciej porażki z rzędu doznały siatkarki Enei Energetyka, ale i tak należą się im słowa pochwały, bo w niedzielę wywiozły punkt z hali wicelidera I ligi.

W ostatecznym rozrachunku może się okazać, że to punkt na wagę złota, bo energetyczne dziewczyny walczą o awans do play-off i dla nich liczy się każda zdobycz.

Mecz w Mogilnie poznanianki rozpoczęły z wysokiego C, bo w pierwszym secie prowadziły już 16:12. Wtedy jednak straciły sześć punktów z rzędu i wydawało się, że przegrają premierową partię. W końcówce jednak popisowo zagrała Amelia Senica i w gorącej hali Sokoła zapachniało sensacją.

Druga odsłona spotkania była najbardziej jednostronna i zakończyła się pewnym zwycięstwem miejscowych. W kolejnej partii goście prowadzili    już 11:4, a mimo to set padł łupem Sokoła, który wykorzystał przede wszystkim zepsute zagrywki poznanianek.

W czwartym secie długo trwała walka punkt za punkt. Kiedy zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie 19:18, można było pomyśleć, że nasze siatkarki wrócą do domu z niczym. Przebudzenie Zofii Sobanty dało jednak punkt i wyrównanie stanu meczu na 2:2. W tie-breku kluczowe były trzy zagrywki byłej energetyczki, Martyny Szczepuły, po których Sokół wyszedł na prowadzenie 9:5.

– Wyciągnęłyśmy czwartego seta i to ma dla nas największą wartość. Mogło być lepiej, ale i tak punkt nas cieszy – mówiła po meczu Zofia Sobanty.

I liga siatkarek: Sokół Mogilno – Enea Energetyk Poznań 3:2 (23:25, 25:14,25:21, 21:25, 15:9)
Enea Energetyk: Nastawska, Regulska, Senica, Sobanty, Niwald, Sobalska, Stryjak (libero) oraz Mokrzan, Ziółkowska, Pietrzak, Chmielewska.
Inne wyniki: Solna Wieliczka – San-Pajda Jarosław 3:1, BAS    Białystok – MKS Imielin 3:1, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Nike Węgrów 3:0, Płomień Sosnowiec – Wieżyca Stężyca 3:0.