Siatkarki Enei Energetyka Poznań z jedenastym zwycięstwem w sezonie. Energetyczne dziewczyny nie straciły seta w Stężycy

W ataku Klaudia Laskowska-Azab, która wróciła do składu Enei Energetyka Poznań po wyleczeniu niegroźnego urazu Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Zawodniczki Enei Energetyka odniosły jedenaste zwycięstwo w sezonie i kończą rok w dobrych nastrojach i w fotelu wicelidera pierwszej ligi.

Mecz w Stężycy miał różne fazy, ale wrażenie było takie, że poznanianki cały czas kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

W pierwszej partii młodzież ze Stężycy wyszła na prowadzenie 11:6, po czym do głosu doszły nasze siatkarki i niemiłosiernie punktowały swoje rywalki, wykorzystując przewagę w zagrywce i na siatce.

Drugi set był najbardziej jednostronny i wydawało się, że Wieżyca „wystrzelała się” w pierwszej odsłonie spotkanie i już nie będzie w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu Enei Energetykowi.

Tymczasem po udanym początku trzeciej partii w poznańskiej maszynie coś się zacięło. W końcówce mogło być mniej nerwowo, bo przyjezdne wyszły na prowadzenie 23:21. Ostatecznie gra toczyła się na przewagi, ale miejscowe siatkarki nie miały setbola. Ponowienia ataku dały ostatecznie wygraną bez straty seta wiceliderowi I ligi. Ostatni punkt w spotkaniu zdobyła mocnym atakiem Agata Plaga.

Powody do zadowolenia mieli też w czwartek siatkarze Krispolu Września, wygrywając wreszcie u siebie i to za trzy punkty. Pomarańczowi wciąż jednak są w strefie spadkowej i bezpiecznego miejsca jeden punkt.

I liga siatkarek: Wieżyca Stężyca – Enea Energetyk Poznań 0:3 (17:25, 13:25, 25:27)
Enea Energetyk: Miechowicz, Pamuła, Plaga, Urbanowicz, Laskowska, Stachowicz, Rafałko (libero) oraz Sobalska i Niwald.
Inne wyniki: SMS Szczyrk – LTS Legionovia 3:0, Stal Mielec – Sokół Mogilno 3:0, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Nike Węgrów 3:0, Częstochowianka – BAS Białystok 0:3, Płomień Sosnowiec – Solna Wieliczka 2:3, San -Pajda Jarosław – Karpaty Krosno 1:3.
Kolejność: 1. Stal 36 pkt, 2. Enea Energetyk 32, 3. Płomień 26, 4. Solna 24.
I liga siatkarzy: Krispol Września – Astra Nowa Sól 3:0 (25:23, 26:24, 25:23)
Tauron Liga Siatkarek: BKS Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 0:3, Uni Opole – Developres Rzeszów 0:3, Budowlani Łódź – Volley Wrocław 2:3, Energa MKS Kalisz – Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godz. 20.30, relacja w Polsacie Sport)