Siatkarki Enei Energetyka znów lepsze od Radomki! Pomarańczowi z Września także wygrali po raz drugi na wyjeździe i są już w półfinale

Przyjmująca Enei Energetyka, Beata Pawlicka (z lewej) była najlepszą zawodniczką dwumeczu z Radomką Fot. Łukasz Gdak
Fantastycznie rozpoczęły fazę play-off w I lidze siatkarki Enei Energetyka. Poznański beniaminek pojechał na pierwsze spotkania do finalisty Pucharu Polski, wyżej notowanej Radomki, i nie stracił nawet seta.

Podopieczne Marcina Patyka zagrały chyba najlepsze dwa spotkania w sezonie. Zaimponowały zwłaszcza grą w bloku i na skrzydłach w ataku. Kapitalne zawody, zwłaszcza w sobotę, rozegrała była reprezentantka, Beata Pawlicka.

– Moje dziewczyny chyba były zaskoczone faktem, że rywal się postawił. Na rozgrzewce wbijały „gwoździe”, a w trakcie meczu nie kończyły ataków, bo po drugiej stronie siatki była ściana bloku. Poza tym zabrakło nam energii. Nie mówię, że to wypadek przy pracy, bo Enea Energetyk to bardzo poważny rywal i nie zdziwiłbym się, gdybyśmy rozgrywali aż pięć spotkań – stwierdził Jacek Skrok, trener Radomki, który 15 lat temu zdobywał srebrny medal MP w Danterze AZS AWF Poznań wspólnie z bohaterką dwumeczu, czyli Pawlicką.

Kaliszanki się rozkojarzyły
Przykrą niespodziankę kibicom w sobotę sprawiły siatkarki Energi MKS. Mimo prowadzenia w setach 2:0 przegrały mecz 2:3.Na szczęście w niedzielę się zrehabilitowały, choć zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w tie-breaku. Teraz jednak rywalizacja przeniesie się do Tarnowa.

Do półfinału play-off I ligi mężczyzn awansowali już natomiast siatkarze APP Krispolu Września. Pomarańczowi dwukrotnie wygrali na wyjeździe z akademikami z Nysy. W sobotę podopieczni Mariana Kardasa zwyciężyli bez straty seta, a dzień później dokończyli dzieła po heroicznym boju.

LSK: Enea PTPS Piła – Muszynianka 3:0 (25:22; 25:23; 25:10)
PTPS: Trnic, Różycka, Bosković, Stencel , Babicz, Wilk, Łysiak (libero) oraz Baran, Urban.
I liga siatkarek: Radomka – Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 20:25, 22:25) i 0:3 (14:25, 24:26, 27:29), stan rywalizacji: 0:2.
Energa MKS Kalisz – PWSZ Tarnów 2:3 (25:13, 25:20, 16:25, 21:25, 10:15) i 3:2 (24:26, 20:25, 25:14, 25:16, 15;12), stan rywalizacji: 1:1.
I liga siatkarzy: Stal AZS Nysa – APP Krispol Września 0:3 (18:25, 24:26, 15:25) i 1:3 (25:27, 37:35, 24:26, 22;25), stan rywalizacji: 1:3. Do półfinału awansowały też: AZS Częstochowa i Lechia Tomaszów.