Siatkarki i siatkarze Enei Energetyka Poznań rozpoczęli ligowe zmagania. Porażki na inauguracje, choć nie brakowało twardej walki

Siatkarki Enei Energetyka Poznań nie dały rady w swoim pierwszym ligowym meczu sezonu 2023/24 Waldemar Wylegalski
To nie był udany start siatkarek Enei Energetyka. Poznanianki przegrały we własnej hali z zawodniczkami z Nowego Dworu Mazowieckiego. Od porażki w II lidze rozpoczęli także panowie.

Sobota była dniem inauguracji sezonu 2023/24 zarówno dla siatkarek, jak i siatkarzy Enei Energetyka Poznań. Jako pierwsze na parkiet wyszły podopieczne trenera Marcina Patyka. Cel na najbliższe miesiące jest jasny - zająć jak najwyższe miejsce w I lidze przed rundą play-off. Jednak już na starcie rozgrywek do poznańskiej hali POSiR D przy Drodze Dębińskiej przyjechał zespół, który otarł się o awans do Tauron Ligi Kobiet, czyli LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Mocno odmłodzony zespół Enei już w pierwszym secie otrzymał informacje od rywalek, że nie będzie to łatwa przeprawa. Przeciwniczki już na początku odjechały poznaniankom, prowadząc aż 8:1, a cały set padł łupem gościń, które wygrały pierwszą partię 25:15. Drugi set rozpoczął się niemalże identycznie, co pierwsza odsłona tego spotkania. Nowodworzanki szybko wypracowały sobie sporą przewagę nad Eneą. W pewnym momencie było już 23:15 dla przyjezdnych, jednak upór i determinacja pozwoliły naszym siatkarkom na zdobycie aż siedmiu punktów z rzędu. Niestety kolejne piłki padły łupem LOS-u i to one prowadziły w całym meczu 2:0.

W trzeciej odsłonie to bardzo dobra gra Amelii Senicy, która w całym spotkaniu zdobyła aż 17 punktów. Poznanianki praktycznie kontrolowały całego seta, co przełożyło się na zwycięstwo 25:17, a nadzieje na odwrócenie wyniku ponownie ożyły. Niestety czwarta partia okazała się być ostatnim setem w tym spotkaniu. W niej brylowała Agata Plaga, która uzbierała 9 punktów, zostając uznaną za zawodniczkę meczu.

- Dążymy do tego, aby tę naszą grę przyspieszać. Nie mogliśmy się odnaleźć przy tych szybkich piłkach - powiedział trener Marcin Patyk na antenie TVP Poznań.

W następnej kolejce zawodniczki z Poznania, także we własnej hali podejmą zespół Sokoła&Hagric Mogilno. Ten mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 15.

Od porażki rozpoczęli zmagania w II lidze siatkarskiej zawodnicy Enei Energetyka Poznań. Zespół prowadzony przez trenera Dominika Hajduka przegrał u siebie z inną wielkopolską drużyną Krishome Września 2:3. Siatkarze ze stolicy regionu rozpoczęli mecz od wygrania seta, jednak dwa kolejne padły łupem rywali Enei. W czwartej odsłonie to absolutna dominacja poznaniaków, którzy uporali się wrześnianami do 11. W tie-breaku górą jednak okazali się zawodnicy Krishome, którzy wygrali 15:10. W najbliższą sobotę panowie z Energetyka rozegrają mecz w Sieradzu z tamtejszym Volleyem MOSiR.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 20:25).
Enea Energetyk: Ziółkowska, Pietrzak, Chmielewska, Sobanty, Senica, Niwald, Stryjak, Nastawska.
Inne wyniki: LTS legionovia Legionowo - PMKS Nike Węgrów 3:0, Trans-Ann Płomień Sosnowiec - SAN-Pajda Jarosław 1:3, KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - SMS PZPS Szczyrk I 3:1, Sokół&Hagric Mogilno - Enea Klub Siatkarski Piła.

II liga siatkarzy: Enea Energetyk Poznań - Krishome Września 2:3 (15:25, 22:25, 25:17, 20:25)
Inne wyniki: SPS Konspol Słupca - Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 0:3, LBS KS Orzeł Międzyrzecz - Stilon Gorzów Wielkopolski 1:3, Stoczniowiec Politechnika Gdańska - Volley Team Żychlin 1:3, Lotnik Łęczyca - CUK Anioły Toruń 1:3.

Warta Poznań twardo walczyła. Miała karnego, ale przegrała ze Śląskiem 0:1Zobacz oceny zawodników Warty Poznań --->

Warta Poznań - Śląsk Wrocław 0:1. Szmyt zmarnował karnego. Z...