Siatkarze Krispolu Września nie sprostali liderowi z Będzina!

Tym razem wzajemne podpowiedzi siatkarzy Krispolu na nic się zdały
Tym razem wzajemne podpowiedzi siatkarzy Krispolu na nic się zdały Fot. Archiwum Krispolu Września
Prowadzący na zapleczu ekstraklasy siatkarzy, MKS Banimex Będzin, okazał się zbyt wymagającym rywalem dla beniaminka z Wrześni.

W spotkaniu 13. kolejki I ligi siatkarzy Krispol przegrał u siebie z MKS-em Banimex Będzin. Lider rozstrzygnął losy meczu w trzech setach.
Początek pojedynku był bardzo wyrównany. Najpierw prowadzenie objęli goście 10:8, chwilę później gospodarze 14:12 po ataku Marcina Iglewskiego. Jednak to MKS Będzin wypracował sobie znaczącą przewagę przy stanie 19:16. Wpłynęła na to również kosztowna seria błędów pomarańczowych.
Podobny przebieg miała druga odsłona środowego spotkania. Żadna drużyna nie mogła uciec rywalom (7:7, 11:11, 13:13, 15:15). Znów w tym samym momencie inicjatywę przejęli siatkarze Damiana Dacewicza. Odskoczyli przy stanie 19:16. Siatkarze Krispolu walczyli do samego końca, zdołali nawet wyrównać (22:22). Jednak goście nie oddali seta. Przypieczętowali go asem serwisowym (25:22).
W trzeciej, ostatniej partii podopieczni Marka Jankowiaka szybko musieli uznać wyższość rywali. MKS zbudował bezpieczną przewagę (13:6) i systematycznie ją powiększał (18:9). Pojedynek zakończył się przy stanie 25:13. Trzy punkty pojechały więc do Będzina. Po 13. kolejce pomarańczowi zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Do prowadzącego MKS tracą już 16 „oczek”.
W następnej kolejce beniaminek z Wrześni zmierzy się na wyjeździe z trzecim w tabeli Ślepskiem Suwałki, który w środę bez problemów uporał się na wyjeździe z Avią Świdnik. W innych meczach też nie było niespodzianek, bo wicelider, Cuprum Lubin wygrał bez straty seta z Pekpole Ostrołęka, a Kęczanin Kęty w takim samym stosunku ograł Stal AZS Nysa.

Krispol Września – MKS Banimex Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 13:25)
Krispol:
Marcin Iglewski, Jurkojć, Murdzia, Chwastyniak, Dobosz, Narowski, Dębiec (libero) oraz Rohnka, Bielicki, Kempiński, Gajowczyk.
MKS: Stelmach, Gaca, Hunek, Żuk, Wójtowicz, Tomczyk, Mierzejewski (libero) oraz Król, Warda, Oczko.
Inne wyniki 13. kolejki I ligi siatkarzy: Stal Nysa – Kęczanin Kęty 0:3, Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 0:3, Cuprum Lubin – Pekpol Ostrołęka 3:0, TKS Tychy – Camper Wyszków 0:3, AGH AZSKraków – KPS Siedlce 0:3.