Siatkówka: PTPS chce znów zdobyć Pałac

Rozgrywająca PTPS, Dorota Wilk jest jedną z kluczowych zawodniczek w zespołowej "układance" Nicoli Vettoriego Fot. Archiwum OrlenLigi
Pilskie siatkarki są na najlepszej drodze do ćwierćfinału Pucharu Polski. Turniej finałowy PP odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Kalisz Arenie.

Trzy sety i łatwa wygrana podopiecznych Nicoli Vettoriego. Tak wyglądał środowy mecz z Pałacem Bydgoszcz w hali przy ulicy Żeromskiego. PTPS uzyskał awans do kolejnej rundy rozgrywek (2 marca), gdzie zmierzy się z drużyną z Legionowa, która pokonała pierwszoligową Wisłę Warszawa 3:1. Wcześniej jednak, bo już w poniedziałek, spotka się ponownie z Pałacem w walce o ligowe punkty.

Pucharowy pojedynek rozpoczął się od zdecydowanego ataku siatkarek z Piły, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:1. Kolejne akcje to dobra gra naszego zespołu i dużo błędów ze strony przyjezdnych. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15. Kolejna partia wyglądała niemal identycznie, co przełożyło się na wygraną 25:14. Nieco więcej emocji było w trzecim secie. Pałac prowadził wyrównaną walkę do drugiej przerwy technicznej, potem na parkiecie rządziły już tylko pilanki, które wygrały trzecią partię do 18 i cały mecz 3:0.

Sensacją tej fazy rozgrywek było odpadnięcie Aluprofu Bielsko-Biała, który przegrał w Łodzi z pierwszoligowym ŁKS 0:3. Obok łodzianek w VII rundzie PP zagrają Legionovia Legionowo, PTPS Piła oraz Developres Rzeszów. Zwycięzcy tej fazy rywalizacji zakwalifikują się do ćwierćfinału, w którym znalazło się sześć najlepszych drużyn po pierwszej rundzie fazy zasadniczej OrlenLigi. Jeśli pilanki ograją Legionovię, to przyjdzie im grać z obrońcą tytułu, Atomem Trefl Sopot.

Poniedziałkowe starcie z bydgoszczankami będzie dla pilanek chyba jeszcze ważniejsze niż rywalizacja w PP. Trzy punkty mogą bowiem przybliżyć PTPS do wymarzonego, czwartego miejsca.

Na zapleczu ekstraklasy siatkarzy APP Krispolu czeka wyjazd do sąsiada w tabeli, SMS PZPS Spała. Młodzież związkowa nie gra już tak efektownie jak na początku sezonu, ale zwłaszcza u siebie zawsze jest niezwykle wymagającym rywalem.

Z sąsiadem zagrają też zawodniczki KS Murowana Goślina, bo AZS Politechnika Śląska Gliwice zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i podopieczne Piotra Sobolewskiego tracą do niego sześć „oczek”. Jeśli myślą o doścignięciu rywalek, to w sobotę nie mogą sobie pozwolić na inny wynik niż 3:0 lub 3:1.

Program spotkań w ligach siatkówki
OrlenLiga: PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godz. 18, relacja w Polsacie Sport)
I liga siatkarek: KS Murowana Goślina – AZS Politechnika Śląska Gliwice (sobota, godz. 17.30)
I liga siatkarzy: SMS PZPS Spała – APP Krispol Września