Skromne zwycięstwo wzmocnionych rezerw - Lech II - Polonia Leszno 3:1 (2:0)

LEM, lechpoznan.pl
Michał Jakóbowski strzelił dwa gole dla rezerw Lecha
Michał Jakóbowski strzelił dwa gole dla rezerw Lecha Fot. G. Dembiński
9 zawodników z pierwszego składu zagrało w III lidze

W spotkaniu 12. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Lech II Poznań pokonał na boisku we Wronkach Polonię Leszno 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Michał Jakóbowski, trzecią dołożył z rzutu karnego Łukasz Teodorczyk. Honorowego gola dla gości zdobył Patryk Kowalski.

Krzysztof Kotorowski, Kebba Ceesay, Manuel Arboleda, Rafał Murawski, Dimitrije Injać - Szymon Pawłowski, Michał Jakóbowski Bartosz Ślusarski a po przerwie też Łukasz Teodorczyk zagrało w meczu rezerw przeciwko Polonii. Trener Rumak nie zaplanował bowiem w przerwie na reprezentację sparingu. Dyspozycje swoich podopiecznych mógł zobaczyć na tle rywala grającego w III lidze.
Lech wygrał skromnie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 25. minucie Michał Jakóbowski, który dobił strzał Bartosza Ślusarskiego. Najlepszy strzelec drugiej drużyny Lecha zdobył też druga bramkę w 36 min, po podaniu piętą Ślusarskiego.
Goście zdobyli kontaktową bramkę w 55 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę w bramce rezerw Lecha umieścił Patryk Kowalski.
Wynik ustalił w 89 min z karnego Łukasz Teodorczyk. Chwile wcześniej jedenastki nie wykorzystał Szymon Pawłowski.

Lech II Poznań - Polonia Leszno 3:1
Bramki: 1:0 Jakóbowski (25), 2:0 Jakóbowski (36), 2:1 Kowalski (55), 3:1 Teodorczyk (89-karny)

Lech II: Krzysztof Kotorowski - Kebba Ceesay, Wiktor Witt (46. Tomasz Dejewski), Manuel Arboleda, Grzegorz Rogala - Rafał Murawski, Dimitrije Injac - Szymon Pawłowski, Niklas Zulciak (87. Mariusz Woźniak), Michał Jakóbowski (75. Kamil Bzdziel) - Bartosz Ślusarski (46. Łukasz Teodorczyk)

Polonia: Emil Anusiewicz - Artur Jęsiek, Przemysław Kowalski, Krystian Woźny, Krzysztof Jankowski - Łukasz Bugzel, Łukasz Glapiak (78. Jakub Przymus) - Hubert Olszak, Maciej Tomkowiak (89. Michał Płocharczyk), Bogumił Ceglarek (73. Patryk Gendera) - Patryk Kowalski (83. Krzysztof Hofman)